В програмі "Суть Речей" Народний депутат України Григорій Тіміш запевнив, що новий вже не такий "чернівецький" кабмін, як попередній, зможе більше зробити для Буковини, ніж Уряд Яценюка.
Людмила Григорчук: Всі називали попередній Кабмін – чернівецьким, бо ми мали свого прем’єра, мали багатьох своїх міністрів. Тепер трохи пішли ми в мінус, але чи в мінус піде життя чернівчан? Взагалі, як зміниться життя, перспективи, майбутнє буковинців від того, що зараз змінився Кабмін? Як він почав працювати? Коли ми відчуємо зміни?
Григорій Тіміш: Цього чернівецького землятства, якщо чесно, я не відчув, у плані соціально-економічного розвитку щось у бік покращення. Я дивлюся на нового прем’єра, я за ним слідкую, бо я розташований дуже близько до трибуни Верховної ради. Я навіть слідкую за його манерою, поведінкою. Це мер великого міста, урбаніст, людина, яка вміє залучати ресурси, він вміло це робив. Проїжджаючи Вінницею, там кожен другий скаже, що Гройсман – це the best. Дійсно, ця міста він був потужною фігурою, багато що зробив для міста. Він застосовував нові підходи мислення, молодий, енергійний. Я бачу в ньому конструктивного господаря. Я надіюся, що той Кабмін, який він створив зараз, дасть нам можливість по-іншому спрямувати цю роботу, спланувати роботу і заставити Міністерство працювати по-іншому, це все-таки виконавча влада. Ми повинні він них вимагати роботи. Я працюю в комітеті з питань європейської інтеграції, за півтора роки я ще не бачив міністра на засіданні комітету, хоча це має стати нормою. Після утворення нового уряду, на перше ж засідання нашого комітету завітав новопризначений віце-прем’єр з питань європейської інтеграції Климпуш-Цинцадзе, приємно це. Вона зразу розставила всі акценти, розповіла про плани, перспективи. Була зовсім інша атмосфера роботи і тяга до роботи. А так, коли до тебе приходять головні спеціалісти, які не відповідають на запитання, які виносяться на розгляд, а лише просто відбути, то це несерйозно. Я хочу постукати по дереву, сподіваюся, що цей Кабмін буде набагато ефективніший за минулий Кабмін.
Людмила Григорчук: Які ще кроки ви чекаєте, які мав би зробити уряд і показав, що він дієвий? У яких сферах?
Григорій Тіміш: Повернутися до соціальної сфери. Не буду говорити багато за роботу попереднього уряду. Ми у стані війни де-факто. І перезавантажитися було дуже важко. Але на мій погляд, були технократи з різними паспортами різних держав. Вони себе не виправдали. Мені здається, що оцей Кабмін зараз, він буде більш дієвий. При тому уряду мало уваги приділялося соціальній політиці. Постійно лунали гасла, що ми маємо підтримувати ідеї МВФ, працювати з МВФ. Розумієте, МВФ для того і створений, щоб ви вели з ним діалог, а не виконували їхні вказівки чи пропозиції. Пропозиції для того і надається, щоб вона стала предметом дискусії, цього не робилося і була велика політика. Але якщо цей уряд повернеться до соціальних питань більш прискіпливо і дотошно, то люди їх зрозуміють. Я надіюся, що піде рух у бік більш прозорої, більш активної і напевне більш фахової влади. Що стосується децентралізаційних ініціатив… На той момент, рік тому назад, громади не знали що робити і по сьогоднішній день методика ще не розроблена. Оці фахівці, яких я сьогодні бачу у уряді, я відчуваю від них позитивну енергетику, вони бачать кінцевий результат. Ці ідеї, напрацювання мають бути доведені до громад.
Пішла співпраця з депутатами-мажоритарниками. Там в уряді розуміють, що депутати кожного дня виділяють час для перебування на окрузі. Вони кожного дня мають перебувати на окрузі, вони зустрічаються з людьми, спілкуються з ними. Відповідно і прем’єр-міністр зрозумів, що треба з ними спілкуватися і тримати зв’язок. З попереднім прем’єром зв’язку не було. Зараз є діалог і навіть є ідея створення фонду депутатського, де без депутата-мажоритарника допомога виділятися не буде. Депутат-мажоритарник уже має якусь вагу. Ми уже будемо учасниками процесу фінансування якихось соціальних важливих об’єктів для громад.
Навіть новий прем’єр, спілкуючись з депутатами, зрозумів, що вони краще знають ситуацію, ніж голови обласних адміністрацій. І це я не нас хвалю, воно дійсно у деяких позиціях, воно дійсно так, ми спілкуємося дуже тісно, деякі депутати навіть не виходять зі своїх округів. Я надіюся, що співпраця ця буде налагоджена. Надіюся, що ми збережемо стосунки з усіма країнами.
Читати ще: "Нинішній парламент увійде в історію, як один з найефективніших" - Г.Тіміш
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами