Наші ринки і навіть дорогі бутики пропонують переважно синтетичний одяг. Зовні він виглядає дуже гарно, проте, як виявилося, шкодить здоров`ю.
Дерматологи одноголосно виступають проти носіння одягу із синтетичних матеріалів. Кажуть, це викликає подразнення, зуд і алергію.
- Усі без виключення синтетичні тканини є шкідливими для тіла. Перш за все тому, що вони не володіють гігроскопічністю, тобто не всмоктують у себе рідину, зокрема, піт. Тож коли людина у спеку вдягає синтетичний одяг, піт не випаровується, а накопичується на поверхні шкіри – виникає подразнення, з`являється запалення навколо так званих волосяних мішечків. Взимку відбувається зворотний процес: через накопичення поту шкіра переохолоджується, - каже Ольга Денисенко, завідувач кафедри дерматовенелогії Буковинського державного медичного університету, професор. - Також синтетичні тканини володіють електростатичністю, тобто накопичують електричний розряд. Але кожна клітина нашого тіла володіє певним електричним потенціалом, тому синтетика порушує ритм роботи наших клітин.
Купуючи синтетичний одяг, варто пам`ятати, що його виробляють з продуктів переробки нафти. До того ж, фарбують переважно штучними хімічними, а не природними барвниками, шкідливими для шкіри. Піт розчиняє їх – виникає подразнення шкіри. За кордоном люди носять одяг переважно світло-пастельних кольорів, з незначною кількістю барвників. Таким чином, дбають про своє здоров`я.
Найбільш раціональними та безпечними тканинами є бавовна, льон та натуральний шовк. При чому бажано, аби вони були мінімально оброблені барвниками.
- Останнім часом почастішали звернення від чоловіків. Після носіння неякісних шкарпеток у них на ногах виникає дерматит, - продовжує Ольга Денисенко. - Якщо після носіння одягу ви помічаєте сип, раджу не займатися самолікуванням, а звертатися до лікаря-дерматолога. Неодноразово були випадки, коли сип виникав у більшості членів родини, вони тривалий час безрезультатно лікували самі себе від алергії, а при зверненні до лікаря виявилося, що в них – короста. В іншому випадку – це було грибкове захворювання шкіри. Тому не варто виставляти собі діагноз самостійно, дивлячись рекламу чи прислухаючись до думки сусідів. При появі сипу слід звернутися до фахівця – лікаря-дерматолога.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами