В програмі "Суть Речей" на радіо "Станція" експерт з реформ та політолог Ігор Бабюк висловив совю думку, щодо причин подорожчань в Україні.
Слухач. Чи причина підняття тарифів не лише економічна проблема, а більше політична? Бо бідного громадянина легше контролювати. Зараз набирають контрактників, і це вигідно.
Ігор Бабюк: Насправді на ціноутворення впливає не лише політика, а й багато чинників. Треба не забувати, що підприємства, які залежать від енергоносіїв, вони є в тому числі бюджетонаповнювачами і, звичайно, легше наповнювати бюджет з тих підприємств, які є найбільш ефективні. Місцеві комунальні підприємства, тепломережа чи водоканал, вони залежать від енергоносіїв, крім того, пан Володимир правильно зазначив, що часом застаріле обладнання. Де є перевитрати, тому остання аварія, коли була на водоканалі, яку шукали вирішення два дні, це теж говорить про зношеність труб. І ми очікуємо, що нарешті той кредит, який обіцяють виділити, він запрацює і все ж таки поміняють обладнання на водоканалі, воно буде більш ефективне і енергозберігаюче працювати, тому тут потрібно багато говорити. Якщо про обленерго говорити, то держава не в повній мірі контролює його, бо власність частково там навіть не українська, тут теж. А це підприємство, який має певний прибуток і цей прибуток перерозподіляється. На формування ціни впливають різні чинники не тільки політичні.
Вам буде цікаво: Подорожчало світло, тому на черзі зростання цін на хліб, молоко та олію
Людмила Григорчук: Слухач спитав, чи це вигідно державі збіднювати народ.
Ігор Бабюк: Воно так виглядає, що вигідно збіднювати народ. Один вчений говорив, що бідним народом легше керувати. Бо коли людину можна купити за 100-200 гривень, такою людиною легше маніпулювати. Насправді палка у двох кінцях. Нашим активним громадянам потрібно розуміти, що для того, щоби в державі щось мінялося, треба, щоб запрацювали наші реформи і не гальмувалися через якісь надумані причини.
Людмила Григорчук: Ми вже в цій студії говорили про реформи.
Ігор Бабюк: Більшість, на жаль, реформ, які впроваджуються в державі, вони всі половинчасті, деякі з них навіть не розпочалися, а деякі через брак законодавства або наприклад через якусь безглуздість, не можуть запрацювати, бо це або зумисно робиться, або з інших причин. Остання найбільша новина – електронне декларування, яке ніяк не може запуститися і запрацювати. Є чинники, через які нам не можуть надати черговий кредит міжнародного фонду. Бо у нас не виконуються певні умови. Треба розуміти, що люди при владі, чи це був Яценюк, чи Гройсман, чи інша людина - це представники певних лобістських груп. Вони розуміють, що реформи потрібні , але ці реформи роблять від «не хочу». Ми не хочемо, але нас змушують, тому ми будемо відтягувати наскільки це можливо. Так це виглядає
Нагадаємо, Закони осені: світло дорожче, зате пісень – більше
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами