Для Чернівецького Центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи його придбали кілька місяців тому.
У невеличкому кабінеті лікар фізіотерапевт обирає навантаження і допомагає дівчинці років десяти зручно сісти на тренажер. У дитини – дитячий церебральний параліч, проте вона спокійно і впевнено виконує вправу, крутить педалі велотренажера не гірше, ніж здорова дитина. Хоча насправді докладає до цього значно більше зусиль.
- Сучасний тренажер «МотоМед» ми придбали наприкінці минулого року. Він відрізняється від інших тренажерів тим, що містить електронну програму, яка тонко реагує на тонус м`язів дитини, - розповідає Наталія Бабин, завідуюча відділенням фізичної реабілітації Центру. – Практично у всіх пацієнтів з діагнозом ДЦП м`язи сильно напружені і спазмовані. Під час виконання рухів на велотренажерах, спазм може посилитися і часто навіть за допомогою інструктора не вдається продовжити виконання циклічних рухів. У цього велотренажера є програма «спазм-контроль»: він відчуває, коли м`яз спазмується, і в той момент починає обертати педалі у зворотну сторону. Завдяки оцим рухам «навпаки» у дитини розслабляються ніжки – і можна продовжити виконання вправи.
Іще одна програма «розумного» тренажера – розпізнавання «слабшої» кінцівки. Тобто коли тренуватися сідає дитина, в якої є патологія однієї половини тіла, велотренажер сам визначає, яка кінцівка слабша, а яка сильніша. І, відповідно, підбирає адекватне навантаження для обох ніжок.
- Цей тренажер – справжній рятівник для наших пацієнтів, - каже Антон Казанський, в.о. директора Центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи. - Використовуємо його і для дітей з ДЦП, і для реабілітації пацієнтів з ортопедичними травмами.
Окрім цього, у Центрі реабілітації діє великий тренажерний зал, кімната NDT-терапії, кабінет корекції ходи, гідрокенезотерапія та спелеотерапія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами