Творчі майстерні для жінок-переселенок в Чернівцях, які вже встигли завоювати популярність, потребують нового приміщення, бракує й матеріалів. Активісти впевнені: така справа украй потрібна, адже дозоляє жінкам-переселенкам не лише адаптуватись, а й опановувати нові ремесла й заробляти собі на життя.
Про те, що колись вона власноруч створить ляльку-мотанку чи полотняну торбу, викладач по класу скрипки пані Олена із Горлівки, навіть не думала. На Буковину з Донеччини жінка переїхала ще в жовтні, та досі – без роботи. Підбадьорює праця у творчих майстернях, з часом свої вироби Олена почала продавати.
Елена, переселенка з Горлівки: Общение, конечно, и работа руками оно успокаивает, укрепляет нервную систему, ну, и чему-то учишься, очень мне понравилось плести мотанки. Первая кукла-мотанка вызвала у меня восторг , когда я ее сделала.
Творчі майстерні для жінок-переселенок у Чернівцях запрацювали ще навесні. Майстер-класи по рукоділлю проводили не лише для дорослих, а й дітей.
Ольга Скобєєва, координатор міжнародного руху «Екокультура»:Тут і Маріуполь, і Горлівка і Луганськ і Донецьк. Не лише творча реабілітація – не лише творча реабілітація, а якомога краще влитись у громаду Чернівецького регіону.
Олена, переселенка з міста Горлівка: «Для меня арт-майстерня – это своего рода психологическая разгрузка, где я могу пообщаться з девочками, проиграться в красивое, получить удовольствие.»
Активісти кажуть: чимало жінок-переселенок легко освоїли ремесла і зараз вже самі проводять майстер-класи. А вилучені з продажу виробів кошти відправляли на допомогу війську.
Ольга Скобєєва, координатор міжнародного руху «Екокультура»: Приймаємо участь в усіх ярмарках, самі створюємо аукціони, допомагаємо військовим, тому що в наших дівчат і сини і внуки і чоловіки теж на фронті, вони знаходяться в зоні АТО.
Зараз творчі майстерні трансформувались в жіночий клуб «Гонорна торба», загалом хенд-мейдом займається близько трьох десятків родин переселенців. Щоправда, нині в клубу немає власного приміщення для занять, також бракує матеріалів. Та це не зупиняє роботу. В задумах активістів - незабаром провести тижневу творчу реабілітацію на природі для атовців, переселенців та їхніх дітей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами