Ремонт кранів, вишивальна майстерня, незвичні сувеніри. Такий бізнес з’явився у Чернівецькій області завдяки переселенцям зі Сходу. Вони зуміли не лише запропонувати буковинцям цікаві ідеї підприємницької діяльності, але й побудували свою справу. Щоправда, 21-й родині допоміг стартувати проект за фінансового сприяння Євросоюзу.
Наталя з сім’єю рік тому приїхала в Чернівці з Горлівки, Донецької області. В Чернівцях зупинилися, зізнається жінка, бо тут не лише сподобалося найбільше, але й їх прийняли гостинно.
Наталя Єрьоміна, підприємець: «Об’їхали всю Західну Україну, і вирішили тут залишитися, нам люди доброзичливі зустрічалися»
Аби вижити, вирішили продовжити свій сімейний бізнес і відкрили в Чернівцях продуктовий магазин. Але на все грошей не вистачило. Тут допоміг проект з фінансовою допомогою Євросоюзу близько 2 тисяч Євро.
Наталя Єрьоміна, підприємець: «Кондиціонер не могли купити, ми ледь на товар змогли гроші дістати, потрошку-потрошку»
Загалом проект допоміг 21 родині переселенців. І надихнув місцевих бізнесменів на нові ідеї.
Тетяна Татарчук, координатор проекту: «Вони зовні прийшли до нас і мають гарне бачення, мені приємно, що бізнес Буковини отримав новий погляд. Ці люди звикли до виробництва: у нас і швейні майстерні, і ремонт кранів, дуже цікава сфера»
Організатори кажуть, завдяки цьому бізнес-конкурсу підприємці не лише змогли стартувати, але й навчилися справу розвивати.
Тетяна Татарчук, координатор проекту: «Людей навчали, як писати бізнес-план, якісь особливості»
Наступного року проект матиме продовження. Позитивний результат організатори вже отримали від представників Євросоюзу, тепер справа за підприємцями, які хочуть розвиватися.
Читати ще: ЧП у Давидівці. Діти у лікарні, батьки панікують, а правоохоронці досі розслідують
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами