Начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк розповів у програмі «Суть Речей» на Радіо 10 про те, які документи є підставою для того, аби зарахувати дитину до першого класу міської школи.
Сергій Мартинюк: З приводу переселенців чи людей, які не мають чернівецької прописки, в принципі така інституція, як прописка, у нашій державі вже не діє, але якщо переселенці проживають на території певного навчального закладу, то батьки можуть дістати документ певний, який це підтверджує. Чи це договір оренди, чи довідку з ЖРЕПу, чи ОСББ, яка підтверджує проживання на цій території.
Людмила Григорчук: То підходить довідка з ЖРЕПу?
Сергій Мартинюк: Якщо це офіційна довідка з ЖРЕПу, то вона є документом для першочергового зарахування, але кожен керівник навчального закладу акуратненько перевірить правдивість її, бо мені наводили такий приклад, що надали довідку з ЖРЕПу, що дитина проживає за певною адресою, а тут виявилося, що за цієї адресою проживає заступник директора цього закладу. Тому виявилося, що це нелегітимна довідка.
Кожен тато і мама має вибір навчального закладу, інша справа чи є там місця, чи немає місць. Це так само, чи є вільні місця у кіно чи театр. Якщо нема,то ви на той сеанс чи виставу не потрапити. З школами нічого не змінилося. Лише раніше спеціалізовані шкли, які діють при гімназіях мали право проводити інтелектуальний відбір, співбесіду, то тепер права по відсіву дітей вони не мають і першочергово приймають дітей з територій обслуговування. 39 навчальних закладів будуть набирати до першого класу і лише 5 чи 6 вже не матимуть вільних місць після набору дітей з тих територій, які за ними прикріплені. Тому всі матимуть вибір. Якщо дитина живе біля якого закладу, то це не зобов’язує її там вчитися. Це лише залишає право за дитиною вчитися.
Людмила Григорчук: Але ж батьки дуже добре розуміють різницю. Є такі школи, які ми називаємо рейтинговими, це ті школи, які дають гарні результати на ЗНО, перемоги на олімпіадах, то вони, впевнена,вже переповнені.
Сергій Мартинюк: Та і в минулі роки у початкових школах при гімназіях були черги. Території обслуговування деяких шкіл справді перекриває той ліміт дітей, які школи можуть набрати у перші класи. От цей мікрорайон біля проспекту, вулиці Комарова, Полєтаєва, то він густонаселений, то може тут десь навіть питання другої зміни буде підніматися. Якщо заклад буде переповнений,то буде згадувати ту ситуацію, коли пів міста вчилося у другу зміну. Це не оптимальний варіант.
Слухач: Чи не вважаєте Ви цю реформу абсурдом? Моя дитина змушена буде вчитися у підвалі школи, де на стінах - пліснява, а туалет аж на третьому поверсі. І ми не знаємо, вистачить на нас місця у будь-якій іншій школі, чи ні. На жаль, умови навчання у наших школах дуже сильно різняться. Чому Ви, знаючи про таку ситуацію, не оскаржили реформу або, хоча б, не дали батькам вибору? Натомість, поділили вулиці навпіл. Тепер частина вулиці піде у гімназію, а частина - у підвал.
Сергій Мартинюк: Я не вважаю цю реформу абсурдом, наша освіта давно потребувала реформування і та абревіатура НУШ несе у собі досить гарний заряд новизни і тієї реформації, яку власне середня освіта потребувала. Вулиці поділили навпіл, то ми прекрасно розуміємо, що не можуть одні ходити в переповнений заклад, а інші заклади залишатися напівпорожні. Так,заклади по-різному відремонтовані, десь мають різні умови для навчання, але це залежить від керівника школи, адже фінансування зараз непогане для шкіл. Проживання на території проживання закладу – не зобов’язує відвідувати цю школу, просто це гарантія, що ви без середньої освіти дитина не залишиться і для вас місце у школі, біля якої ви проживаєте – закріплене.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами