Ігор БУРКУТ, політолог:
«Новий наступ росіян на Донбасі спричинений декількома факторами. Чергова річниця Майдану, який в Москві називають «державним переворотом», - одна із них. Але є ще чинник емоційний: росіяни сподівалися нав`язати Мюнхенській конференції, що завершилася 16 лютого, свій план «встановлення миру на Донбасі». Фактично це була спроба федералізації України, амністії для бойовиків, примушування України нести головний тягар відбудови зруйнованого війною Донбасу. Проте план під назвою «12 кроків...» так і не став офіційним документом конференції, що викликало роздратування в Кремлі. Там вирішити показати українцям, хто є «справжнім господарем Донбасу», - і нанесли удар.
Збройні Сили України удар витримали, позицій не здали. Ще раз підтвердили цим, що з агресором не балачки треба вести, а бити його по зубах - Путін розуміє лише силу. А нинішня українська влада у своєму бажанні якнайшвидше досягти миру занадто далеко зайшла у поступках тим, хто війну розв'язав і хто насправді її може закінчити. Завершить же її лише тоді, коли побачить, що жодної зі своїх стратегічних цілей на Донбасі добитися не зміг. Головна з них - отримати сухопутний шлях до Криму. Українські воїни показали, що вони вміють боронити своє, і їх не так просто налякати, як декому здається».
Читайте ще: Окупанти пішли у наступ на Донбасі. Українські захисники зазнали втрат
Ігор БАБ`ЮК, політолог та директор ГО «Буковинський центр виборчих технологій»:
"Міністерство закордонних справ Росії зробило заяву, що не передбачає зустрічей з українською стороною, оскільки Україна, нібито, не виконує жодного пункту Мінських домовленостей. Це чітко свідчить про наміри Росії. Вони силоміць намагаються вивести Україну на прямі переговори з утвореннями ЛНР та ДНР.
Росія продовжує прямий тиск та втримує лінію своєї поведінки. Європейські партнери, тим часом, висловлюють схвильованість...
Є підозра, що Захід втомився від війни в Україні. Так, на Мюнхенській конференції питання конфлікту на Донбасі розглядали аж десятим. Відтак, якщо Україна піде на прямі переговори, у Європі будуть лише вітати це. Та чи вигідно це Україні?.. Погодившись на діалог із псевдореспубліками, ми фактично легітимізуємо їх. Чого, власне, і прагне Росія".
Вам буде цікаво: Один загиблий і четверо поранених: бій у районі Новотошківського завершився
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами