Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА, під час засіданні комісії у Вижницькій ЦРЛ сказала:
«Для того, щоб не цькувати лікарів, і щоб ніхто не робив суб’єктивних висновків, у медичній системі краю мають працювати чіткі алгоритми, про які повинні знати всі: від санітарки і медсестрички в лікарні до пересічного буковинця, який звернувся за допомогою.
У мене є тисячі історій про те, як іноді працюють наші приймальні відділення: що можна годинами чекати, або треба заплатити гроші… Про це буковинці просто кричать! І вони хочуть від нас, чиновників, звичайної справедливості.
Тож пересічний пацієнт повинен розуміти, який алгоритм працює у надання невідкладної допомоги у приймальних відділеннях. Тому директору Департаменту охорони здоров`я дала доручення перевірити всі приймальні відділення лікарень області на такий алгоритм. А потім у найкоротші терміни провести тренувальні навчання. Центр екстреної медичної допомоги готовий допомогти у цьому.
Читайте також: Смерть на порозі лікарні: керівнику закладу запропонували написати заяву на звільнення
Звісно, може бути якийсь суб’єктивний чинник – всі ми люди. Але ми маємо знати, що система працює. А коли система дає збій один раз, другий, а потім ти отримуєш тисячі повідомлень, люди кажуть: «Слухайте, це не тимчасовий збій, це вже наша реальність!». Ми, як посадові особи, не можемо собі дозволити заглушати цей їхній крик про допомогу. От саме з поваги до лікарів і до пацієнтів - нам треба налагодити цей механізм.
Також дала доручення налагодити в Департаменті охорони здоров`я систему скарг: і для лікарів, медсестер, і для пацієнтів. Тоді кожен буковинець буде знати, що є Департамент охорони здоров`я, готовий об’єктивно, не приймаючи нічиєї сторони, розглянути спільно з органами місцевого самоврядування будь-яку скаргу. Тоді люди будуть довіряти органам виконавчої влади.
Те відео про смерть пацієнта у приймальному відділенні Вижницької ЦРЛ не варто сприймати як черговий хайп у соцмережі. Ми живемо зараз в зовсім іншій реальності. І ми маємо розуміти: люди зараз у Google перевіряють, чи правильний препарат лікар призначив. До чого це призведе, ми з вами ще не знаємо. Але ми живемо у цій реальності, і ми повинні давати людям так само в цій реальності нові інструменти і нові можливості».
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами