Олександр Ткачук, співзасновник Всесвітнього дня вишиванки
«Закликаю усіх одягати вишиванку не тільки у будні, а й повсякдень. Бо наше свято задумувалось таким чином, щоб українці одягали сорочку щодня і робили собі свято саме щодня.
Цьогоріч свято ми поділили на дві теми. Перша – це екологія. Напередодні свята ми випустили промовідео, в якому підняли три проблеми – вирубування лісів, забруднення ґрунтів та висихання річок. Ми поєднали ці три екологічні проблеми з культурною спадщиною. В останні роки тема екології є дуже болючою, вона закладена у 17 цілях сталого розвитку ООН. Тому важливо про це говорити, бо коли зникає природнє середовище, зникає й культура. Парадокс у тому, що, власне, екологія страждає саме через людей. Тому звертаємося до усіх – потрібно завжди берегти природу. Попри те, що екологічних заходів у цей День вишиванки ми не передбачали, ставили собі за мету, в першу чергу, донести людям думку про збереження природи.
Наші новини є у Facebook
Друга тема нашого свята – день вуличної етномузики. Ми стомилися від карантинів, хочеться свята у душі і на вулиці. Тому й вирішили зробити такий формат свята, з дотриманням усіх карантинних заходів. Ми запросили музикантів з Київської та Полтавської областей, які грають на таких інструментах, як бандура, торбан (різновид кобзи), ліра і сопілка. Це і Максим Бережнюк, Тарас Козуб, Юрій Фединський та Святослав Селенко – це відомі етномузиканти. Тому 20 травня на вулицях Чернівців буде справжнє свято, коли місто сповниться етномузикою. Крім того, ми залучаємо й буковинських музикантів, які будуть представляти нашу музику в інших областях. Наші партнери у містах України також організовують такий обмін. У Чернівцях буде 8 локацій, на яких музиканти гратимуть наживо, щоб максимально передати атмосферу звучання інструменту.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Жодних рекордів цьогоріч не передбачається. Ми і не ставимо за мету ставити якісь рекорди, зараз переслідуємо більше просвітницькі цілі.
За всю історію нашого свята ми навіть не рахували новонароджених малюків, яких одягали у вишиванки у день їхнього народження. Тут важливо, що географія цієї акції доволі широка. Дарування вишиванок новонародженим відбувається не тільки в Україні, а й багатьох країнах світу. Тому, дійсно, це міг би бути теж своєрідний рекорд, але тут варто було б і рахувати малюків з інших країн».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами