Наталія Клімчук, начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.
«Станом на сьогодні в нашій області є офіційно сім суб'єктів господарювання, які самостійно звернулися із заявами щодо перевірки їх на предмет готовності до сезону. На території Чернівців це є міський пляж, у колишньому Сторожинецькому районі це комплекс «Аква+» у селі Кам'яна, «Берег любові» у селі Бобівці, пляж «Рутка» в селі Великий Кучурів, лижна траса і «Сонячний берег» у селі Бояни і «Хвиля» в селі Магала.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
За результатами проведених обстежень усі пляжі були підготовлені відповідно до діючих санітарних норм та правил. В будь-якому випадку, при підготовці пляжів до роботи у літній період звертаються і до інших контролюючих служб. Тому що там дивляться і акваторію самої водойми, яким чином іде очистка дна водойми тощо. Більш детально про це можуть розповісти у ДСНС.
Відповідно до санітарних норм і правил з утримання територій, такі пляжі повинні бути облаштовані обов'язково відкритими чи закритими роздягальнями, або павільйонами для роздягання, гардеробами. Крім того, мають бути розташовані громадські вбиральні із розрахунку одне місце на 75 відвідувачів. На території мають бути розташовані урни, контейнери для зберігання побутових відходів.
Також повинні бути і фонтанчики, вода повинна відповідати вимогам санітарних норм. Саму територію пляжу перед початком роботи засипають чистим піском або галькою. А кожен день проводять його очистку. Таке прибирання повинно обов'язково проводитися зранку ще до 08:00, поки відвідувачі почнуть приходити відпочивати.
Ну, і основним аспектом готовності пляжу до відкриття сезону є наявність результатів лабораторних досліджень води і грунту. Такі дослідження проводилися Чернівецьким обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Загалом досліджувалася вода не лише із водойм на цих семи пляжах, а й із місць рекреації. Їх у нас набагато більше є. Вони є на території практично усіх колишніх районів області. Було проведено 35 досліджень води і 14 досліджень грунту на мікробіологічні, паразитологічні та санітарно-хімічні показники.
Ці всі дослідження проводилися ще на початку минулого тижня. У цей у нас ще не було сильних злив. І за результатами тих досліджень вода і грунт відповідали діючим нормативам.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ж брати сьогоднішній період часу, останні дні, коли пройшли зливові дощі, то у будь-якому випадку ми би не рекомендували користуватися поки що водоймами. Якщо пляжі були десь у певній частині підмуленими, то вони також підлягають повторній очистці, підсипанням чистим піском і проведенні додаткової підготовки. А вода в першу чергу повинна спочатку самоочиститись і лише після цього можна буде проводити відбір проб води.
Користування брудними водоймами може призвести до захворювань на ротавірусну інфекцію, гострі кишкові хвороби, навіть може бути і лептоспіроз. У будь-якому випадку ми рекомендуємо уникати купання. Але якщо вже ж вирішили купатися, то в жодному випадку не рекомендуємо пірнати чи ковтати воду. А для того, щоб не захворіти на таке інфекційне захворювання як лептоспіроз, то людині, в якої є якісь поранення на шкірі, подряпини також старатися не купатися. Бо через такі невеличкі ранки інфекція може потрапити в організм.
І ще дуже важливим є відпочинок в узаконених місцях. Якщо десь є встановлена табличка «купатись заборонено», то не потрібно це порушувати. Якщо є місця вигулу собак чи інших якихось тварин, це може також призвести до інфікування не лише кишковими якимись захворюваннями, але і паразитарними. Тобто, кожна людина повинна дбати про своє здоров'я і приймати рішення щодо правильного місця відпочинку».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами