Юрій Падурару, завепідвідділу Лабораторного центру МОЗ України:
«Повінь завжди збільшувала ризики виникнення інфекційних захворювань та гострих кишкових інфекцій, пов’язаних з забрудненням води, з відсутністю води, порушенням санітарно-гігієнічних норм, відсутністю нормальної каналізації.
Тому найважливіше у таких ситуаціях – це користуватися чистою водою, вживати чисті продукти і чисту термічно оброблену їжу, дотримуватися особистої гігієни, мати чисті руки, пити чисту воду.
Стан забезпечення чистою водою, продуктами харчування, дотримання санітарних норм і правил у місцях розташування і проживання наслення контролює Держпродспоживслужба».
Вячеслав Чернявський, в.о начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства:
«Створений обласний штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, затверджений розпорядженням ОДА. Поки що ми збираємо повну інформацію по підтопленню житлових будинків, інших закладів соціального спрямування.
Що робити у випадку забруднення криниць населення:
Якщо стоїть питання санації криниць приватних домоволодінь, то в разі підтоплення поверхневими водами, або стічними водами, після закінчення дощів і повені у першу чергу треба обов’язково провести знезараження води, там виходячи з об’єму. Потім повну відкачку криниці, з очищенням стінок, дна від намулу і всього, що там є, далі набір води, повторна дезінфекція і контрольний лабораторний аналіз на бактеріальне забруднення води, ну бажано ще вірусологічний. Це все ми прописали.
Однак у час коли йдуть проливні дощі і паводок не закінчився це робити немає сенсу, бо буде ще гірше. Треба дочекатися закінчення.
Є декілька джерел забезпечення населення доброякісною питною водою. Це забезпечення підвозу питної води з свердловин, які перевірені і незабруднені, цим займаються місцеві органи влади, або вживати бутильовану воду.
Читайте наші новини в Instagram
Наша служба є контроллюча, наглядова, у рамках наших повноважень ми будемо залучатися за рішенням обласної, або районних комісій ТЕБ та НС, або розпорядженням керівника робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій.
Наприклад, щодо якості питної води можливо контроль за джерелами централізованого і децентралізованого водопостачання в населених пунктах, які були затоплені і контролю можливо за закладами торгівлі громадського харчування. Бо якщо є підтоплення цих харчових продуктів, можливо нас до цього будуть залучати, але це все окремо буде визначатися рішенням комісії ТЕБ та НС, розпорядженням керівника робіт по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. У нас це начальник обласного штабу Сергій Михайлюк, начальник Управління ДСНС у Чернівецькій області».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами