Обережно, блискавка! Враховуючи те, що Путильський район розташований в гірській місцевості, кожного року від 10 до 15% відсотків пожеж стається через розряд блискавки.
Просте знайомство зі статистикою показує, що небезпечністю удару блискавкою по вірогідності смертельного ризику в різних сферах діяльності людини порівняно мала, інформують путильські рятувльники.
Проте подібні випадки трапилися 23 липня 2017року на х. Храбусна та х. Запша Путильської селищної ради. У першому випадку розряд блискавки влучив у стіг сіна розташований на відкритій території. В результаті влучення відбулося загорання сіна. У другому випадку блискавка влучила у житловий будинок, в результаті чого загорілася покрівля житлового будинку. На щастя людських жертв вдалося уникнути, проте власникам надано значних матеріальних збитків.
До теми: На Буковині через блискавку загорівся будинок
Для того щоби знизити десятимільйонну долю ризику під час дощу на відкритій місцевості, необхідно необхідні наступні правила:
- не ховатися від дощу під високі дерева (особливо окремо стоячі), більш небезпечні: бук, дуб, тополя, сосна. Рідко блискавка вдаряє в березу і клен, майже ніколи не вдаряє у кущі, а також низькі дерева;
- не можна знаходитись на відкритій місцевості під час дощу. Не бігти, а якщо ви їдете в автомобілі ,то необхідно стати і з салону автомобіля не виходити. Як правило , в стоячий автомобіль і поїзд блискавка не вдаряє;
- якщо ви у човні, необхідно негайно гребти до берега (на воді у човні , ви самий високий предмет);
- в горах необхідно не виходити на високі місця, виступи. Небезпечно знаходитись поряд з металевими предметами;
- не бажано купатися під час грози, краще знаходитися на березі в палатці.
В приміщенні не рекомендується знаходитись на горищі, даху. Якщо у Вашого радіо чи телевізора на даху є індивідуальна антена, то під час дощу її необхідно відключити від приборів. Не стійте під час грози біля відкритого вікна. Нехтувати цими правилами крайнє небезпечно.
Небезпеку для людини становлять також і кульова блискавка, але можливість того, що вам “пощастить” постраждати від неї, і тим самим ввійти в антологію нестандартних випадків, практично дорівнює нулю. Статистика свідчить, що більшість людей ніколи навіть не бачили і не побачать цю блакитну, зелену, жовту або червону кольорову кулю до 20 сантиметрів діаметром, що повільно пливе з потоком повітря. З`являється вона звичайно також в грозу або після грози.
Нагадаємо, На Новоселиччині блискавка вбила чоловіка
Зустріч з “вогняною кулею” не обіцяє людині нічого доброго. Свідків зустрічі з нею залишається небагато – контакт найчастіше закінчується загибеллю. Ті, кому “пощастить” зустрітися з вогняною, якщо і не гинуть, то як правило, тяжко і довго хворіють. Симптоми хвороби такі ж як і при тяжкому радіоактивному опроміненні та ураженні центральної нервової системи. При зіткненні із землею вона утворює ями глибиною пів метра та діаметром півтора метра. Температура кульової блискавки може досягти 10 –15 тис. градусів. таємнича гостя поширює навколо себе потужне випромінювання невідомої нам природи, а також спроможна іонізувати повітря та змінювати фізико-хімічні властивості предметів з якими вона вступає у безпосередній контакт.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами