Єдиний Державний реєстр виборців хочуть зробити відкритим. Для цього його потрібно реформувати. Про проблеми та перспективи дискутували у Чернівцях.
Щоб створити надійний реєстр виборців, органам їх ведення потрібно подолати низку проблем. Хоч з 2009 року певні зрушення відбулись, основні недоліки все ж залишаються: це закритість реєстру та відсутність належної ідентифікації виборців. Щодо останнього, експерти розглядають різні варіанти.
Андрій Карташов, експерт: «Ми повинні домовитись в Україні про деякі ідентифікатори, які не будуть дискусійними. Ну, наприклад, прізвище, ім’я, по-батькові, ідентифікаційний код як мінімум. Або електронний підпис, цифровий і так далі. Тому що, щоб не порушували права громадян, але з точки зору вот відкритості, я думаю, що нам треба брати ось приклад демократії».
Працівники відділу адміністрування Чернівецької облдержадміністрації сумніваються в успішних результатах після впровадження змін, але визнають: робота реєстру обмежена.
Надія Мар’янчук, керівник відділу адміністрування Чернівецької ОДА: «Ми говоримо про якісь захмарні, райдужні перспективи, але коли воно буде і з такими темпами… Те, що ми маємо це реєстр, він досить непогано ведеться, наш реєстр виборців, але він обмежений за своїми можливостями».
Вихід із теперішньої ситуації учасники круглого столу шукають в досвіді інших країн: Великій Британії, Данії, Естонії, Грузії та Австралії. Кажуть, естонська практика підходить українській системі найбільше.
Андрій Карташов, експерт: «Нам потрібно іти естонським шляхом. Тому що, ну, можна видумувати свій шлях, їх дуже багато, але, знаєте, от нещодавно дізнався, що порядок сервісів естонських Фінляндія купила. Прослідкували, визначили, що естонський найкращий. Я думаю, що нам все таки треба іти з розвитку електронного врядування і, в тому числі, адміністрування списків виборців і виборчих сервісів в естонському плані».
Фахівці припускають, що за сприятливих умов та плідної праці органів ведення Державного реєстру, менше ніж за 10 років українці зможуть голосувати на виборах через електронну систему.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами