В програмі "Суть Речей" громадський активіст Артем Жук розповів, що у Чернівцях продовжується боротьба з незаконною рекламою, але не завжди вдало.
Людмила Григорчук: Артеме, ви боретеся, за те, щоб вивіски у Чернівцях були правильні, цікаві.
Артем Жук: До відома чернівчан, у нас з 2012 року працює положення розміщення зовнішньої реклами і зокрема, додаток, як правильно розміщувати вивіски. Після 12 року, всі дозволи, які видаються, вони мали би видаватися відповідно до положення зовнішньої реклами, але, як ми раніше говорили, не має вмотивованості чиновників, держслужбовців. Є багато незаконних вивісок, без будь-яких документів, але ніхто не поспішає їх демонтувати. В 15 році 50 вивісок демонтували, поступово робота йде. Ми, громадські активісти, ми радимо дуже зручний сервіс, якщо є якась проблема. Відкритий люк, каналізація пробилася, то ви можете публікувати на сайті Відкрите місто. Дуже просто і дієво. В мене є більше 90 повідомлень, половина з них вирішено. А ще муніципальний контакт центр пропіарю, 15-80, комунальні служби всі налагоджені, співпраця оперативна. Вони працюють цілодобово.
Людмила Григорчук: Щодо вивісок, які найбільші порушення?
Артем Жук: Наприклад,з останнього, в 15-му році було видано дозвіл на бігучу стрічку, але вона заборонена з 12-го року в положенні. Але їх встановили в 15-му. Мені пояснили, що це не бігуча стрічка, це ролети в документації.
Людмила Григорчук: Тобто їх не знімають і знімати не будуть?
Артем Жук: Частково зняли, але боремося до кінця. І ще багато вулиць ми проходимо, я частково дизайнер, маю бачення, як це мало б виглядати з досвіду європейських міст.
Людмила Григорчук: Ці вивіски мали б бути не габаритні, не заважати архітектурі.
Артем Жук: Вивіски мають гармоніювати з вулицею, з фасадами будинків. Гарна вивіска приваблює клієнтів. Це дуже важливо зрозуміти підприємцям. Чим яскравіше, чим більше – це не хороша реклама. Це тільки відштовхує клієнтів.
Людмила Григорчук: Ті, у кого демонтували вивіски, вони змінили вивіски?
Артем Жук: Одну вивіску демонтували, а вони за місць знову ту ж поставили. Багато об’єктів були на демонтаж, але потім у них з’являлися дозволи і вони вже не демонтовувалися. Тому я кажу, що важлива вмотивованість чиновників. Бо інспекція благоустрою на чолі з Сергієм Обшанським, вона дуже оперативно працює. Сьогодні опублікували пост про порушення паркування на зеленій зоні і вже за годину з’явилися інспектори громадські, оштрафували. Це дуже хороший приклад для мешканців. Порядок починається саме з органів місцевого самоврядування.
Людмила Григорчук: Зараз нова програма розробляється?
Артем Жук: У нас працює та ж концепція, яка була в 12 році. Її мають оновлювати, але я думаю, що залишиться стара. Вона взята на базі Львова, це хороший приклад. В мене є хороша ідея, це не нова, але треба роздрукувати брошури, як правильно розміщувати вивіски. Не демонтувати, а дати час на те, щоб підприємці самі їх поміняли. Дати їм три місяці, півроку, щоб вони змінили. Якщо вже ні, тоді вже штраф і демонтаж.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами