Слухач: Які плануєте заходи для підвищення популярності фізичних і математичних факультетів, на які вступають менше абітурієнтів?
Олег Ангельський: Ця проблема давно мучить і мене, і викладачів. Тут частина проблеми полягає в тому, що недопрацьовуємо ми і наші викладачі, адже ми вступили в епоху на зламі, переході з одного століття до наступного, до революційних досягнень у галузі фізики. Є маса яскравих прикладів, де потрібні фахівці фізики. Раніше пропаганда досягнень фізики – це була загальнодержавна програма. Зараз в медіа про це мало говорять. Тому розповідати про досягнення повинні ми - професори. Наприклад, що у галузі фізики Нобелівську премію отримав Артур Ешкін за винахід оптичного пінцету. У нашому інституті теж цим займаються. Успішно. Колеги Ешкіна приїжджали до нас на конференції. А в Україні є такий відомий фізик Олександр Кац з Харкова, який дискутує, хто перший придумав оптичний мікроскоп: він чи Ешкін. І ця дискусія розпочалася у нас, в Чернівцях, на конференції кореляційної оптики. Вперше опублікував працю про винахід саме наш Олександр Кац, але Нобелівську премію віддали Ешкіну. Про це треба розповідати.
Читайте ще: Олег Ангельський розповів, як боротиметься з корупцією у ЧНУ
Ми будемо проводити такі конференції, зберігати традиції. У нас є кому викладати, у нас є 41 доктор фізико-математичних наук - це на рівні інституту фізики НАН.
Людмила Григорчук: Але не всі можуть стати науковцями. Найголовніше для абітурієнтів - обрати таку професію, з якою можна отримувати гарну зарплату.
Олег Ангельський: У нас є два заводи - на базі "Кварцу" і на базі "Гравітону", де фізики якраз потрібні. Всі старшокурсники вже там працюють. Це варіант реалізації дуальної освіти, коли вивчають теоретичний матеріал в аудиторії і паралельно на роботі отримують практичні навички. До того ж, на цих підприємствах створюються відповідні відділи, куди залучають інженерів. Ці заводи розвиваються і там потрібні фізики.
Крім того, ми отримали лист-подяку від відкритого акціонерного товариства конструкторського бюро «Ритм», де працюють наші фізики, хіміки і математики. Вони працюють, отримують заробітну плату належну і дякують за гарно підготовлених людей. Крім того, якщо фізик має достойні знання, то ми із задоволенням беремо його в аспірантуру і допомагаємо з працевлаштуванням.
Вам буде цікаво: Чернівецький університет очолив новий керівник. Перші три кроки на цій посаді
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами