Людмила Григорчук: Бюджет області прийняли досить швидко, але деякі пункти депутати активно обговорювали. Як оцінюєте бюджет області?
Іван Мунтян: Обговорення бюджету було конструктивним, водночас - не зайняло весь день. 13 грудня ми провели день депутата, в рамках якого відбулося обговорення бюджету і проект програми соціально-економічного розвитку Чернівецької області. Депутати отримали вичерпну інформацію з відповідних структур. Головний фінансист області, Анжела Анатоліївна, подала всю інформацію, звісно, було обговорення, враховувалися пропозиції депутатів. Коли виносився проект в залі сесійному, то більшість питань вже були зняті. Під час прийняття рішення були деякі уточнення. Надавалося слово і голові профільної комісії, були висновки, які допрацьовували профільні комісії. В цілому бюджет був прийнятий з урахуванням всіх питань. Бюджет цей не зведений бюджет області, це бюджет обласний, який фінансує 115 установ. Основні витрати обласного бюджету – це охорона здоров’я та освіта.
Читайте ще: Півтора мільйони гривень виділила обласна рада на підтримку нацменшин
Людмила Григорчук: Досить невеликий відсоток власних доходів має Буковина. Як вважаєте за рахунок чого область може більше заробляти?
Іван Мунтян: Власні доходи – це 10% обласного бюджету. Дійсно, хотілося б, щоб ці доходи у відсотковому порядку збільшилися. Хотілося б використати ті можливості, ресурси земельні, водні і лісові, які у нас є. Ми розуміємо, що всі ці питання вирішуються не на нашому рівні. Коли ми говоримо, що у нас є надра, то в кінці кінців всі кошти йдуть у центр. Ми маємо лише маленьку можливість надати або не надати дозвіл. Ще так буває, якщо у відповідний термін ми не встигли надати відповідь, чи надаємо дозвіл, чи ні на використання надр, то центр має право за мовчазною згодою прийняти рішення самостійно і розпоряджатися нашими надрами. Так само і ліс. У нас справді є гарні можливості, працьовиті люди, що це один з найосновніших факторів. За кордоном наших працівників дуже цінують. Сьогодні ми маємо ще багато над чим працювати і влада має розуміти, що має передавати повноваження на місця, щоб ми могли розпоряджатися нашими ресурсами.
Вам буде цікаво: Утримання апарату Чернівецької облради зросло майже на третину - бюджет 2019
Слухач: чи достатньо у бюджеті області передбачено коштів на соціальний захист і на підтримку будинків-інтернатів, будинків для людей похилого віку. Чи передбачено підтримку Банченського будинку?
Іван Мунтян: У бюджеті передбачені кошти на соцзахист. Обласна рада прийняла програму «Турбота», де на 3,3 млн. грн. більше заплановано, ніж у 2018 році. Також йде мова про те,що ми виділяємо кошти на підтримку учасників АТО і їхніх сімей. Звісно, я не хочу казати, що це якесь навантаження, але ці кошти розподіляються 50 на 50. Кошти розподіляються через відповідну програму для учасників АТО і їхніх сімей. Йде мова про закупівлю житла, зокрема.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами