*Політінформер
«Центр актуальних місцевих ініціатив» разом з іншими громадськими організаціями зібрав експертів, громадських діячів, підприємців, освітян, медиків та підприємців на Громадський Форум «Як нам вижити в умовах карантину». Фахівців обговорили, як підтримати та розвивати сферу охорони здоров’я, допомогти хворим, зупинити деградацію системи освіти та підтримати бізнес.
«Під час пандемії Чернівці найбільше серед всіх міст України постраждали від довготривалого карантину. Зараз влада знову оголосила «червону зону» – у Чернівцях, Кіцманському та Кельменецькому районах. Та, вірогідно, готується додати до цієі зони Сторожинецький та Глибоцький райони, - зазначив Михайло Павлюк, голова правління «Центру актуальних місцевих ініціатив». - З боку Офісу Президента, Уряду, місцевої влади жодним чином не йдеться про страхування лікарів та забезпечення їх необхідним обладнанням й засобами індивідуального захисту. Не йдеться про створення умов для збереження якісного освітнього процесу.. Не йдеться про створення умов для збереження якісного освітнього процесу. Не йдеться про підтримку малого та середнього бізнесу. Не йдеться про збереження робочих місць. У чинної влади немає рецептів, як вийти з цієї та інших криз».
Учасники Форуму працювали за трьома напрямками. Медики обговорили питання підтримки охорони здоров`я. Викладачі та науковці - як зупинити деградацію освітнього процесу. Представники малого та середнього бізнесу – захист своєї діяльності та збереження робочих місць.
«Малі та середні підприємства становлять більшу частину у структурі бізнесу у Чернівецькій області та у Чернівцях. І саме ці підприємства переживають найбільшу кризу, пов’язану з пандемією, - зазначив Василь Максимюк, приватний підприємець, учасник АТО, депутат Чернівецької міської ради. – Під час карантину підприємці виявляли обдурення мінімум двічі. Вперше - коли влада застосувала подвійні стандарти під час пандемії: одні отримали право працювати, інші – ні. Вдруге – коли обіцяла зменшити податковий тягар і не зробила цього. Ставлення до продовження карантину в Україні серед підприємців більшою мірою негативне. За опитуваннями, 42% з них виступають проти безкінечного карантину.
Значна частка власників бізнесу (переважно мікробізнесу), заявляють про падіння доходів на 90-100% від початку карантину. Ці ж підприємці вже звільнили половину штату своїх співробітників.У результатів бюджет Чернівців недоотримав надходжень, як мінімум на 200 мільйонів гривень уже зараз. Тому є абсолютна необхідність у запровадженні Урядом кардинальних заходів на підтримку підприємництва».
Після тривалих дискусій учасники Форуму разом представили «дорожню карту» виходу з кризи для Чернівецької області, яку передадуть до органів центральної та місцевої влади, профільних комітетів Верховної Ради України, Кабінету міністрів України. Резолюцію зачитав Михайло Павлюк.
1. На підставі чіткого прогнозу захворюваності – відпрацювати покроковий план розгортання додаткових ліжок, насамперед - реанімаційних, з належним кисневим забезпеченням.
2. Визнати пріоритетом страхування медичних працівників, 100% забезпечити медиків засобами індивідуального захисту, провести вакцинацію від грипу за рахунок держави.
3. Для ефективного залучення кадрового потенціалу – організувати навчання медиків, яким, можливо, доведеться працювати з пацієнтами за COVID-протоколами лікування, а також навичкам роботи з системами подачі кисню.
4. Всі заклади, що надають ургентну допомогу, повинні бути негайно законтрактовані з НСЗУ по пакету «COVID-19», щоби забезпечити всім необхідним пацієнтів. Забезпечити виплату декларованих 300% надбавок лікарям та медичним працівникам.
5. Відновити планове лікування пацієнтів особливих груп ризику, що потребують постійного скринінгу і спостереження, – кардіо, онко, туберкульоз та ін., обладнавши відповідні заклади ПЛР-лабораторіями та томографами для організації епідеміологічного скринінгу.
6. Включити у програму державних медичних гарантій пацієнтів з підозрою на COVID-19 та сформувати амбулаторний «ковідний пакет».
Читайте ще: Впливовий АССпект: Ірина Геращенко – про місцеві вибори, коронавірус та євроінтеграцію
1. Невідкладного прийняти відповідні розпорядчі документи про перерозподіл видатків Фонду боротьби з COVID-19 та внесення змін до Державного бюджету України – 2020 для організації безпечного освітнього процесу в умовах пандемії коронавірусу.
2. Продовжити впровадження реформи загальної середньої освіти «Нова українська школа».
3. Прийняти відповідні розпорядчі документи для подолання «кадрового голоду» в системі інклюзивної освіти.
4. Створити та забезпечити запуск єдиної освітньої інформаційної платформи для організації дистанційного навчання з правом доступу студентів до бібліотечних та архівних ресурсів
5. Організувати на рівні держави навчання педагогічних працівників.
6. Забезпечити освітній процес за дистанційною й змішаною моделями, виконуючи освітні програми
7. Розробити методичні рекомендації щодо проведення онлайн-занять для різних вікових категорій учнів.
8. Запровадити медичне страхування працівників навчальних закладів на випадок COVID-19 за бюджетні кошти.
9. Закріпити у законодавчих документах 100% оплати праці освітян під час карантину.
10. Встановити відсоток доплат вчителям для забезпечення технічного супроводу дистанційного навчання.
1. Тимчасово звільнити малий та середній бізнес від сплати податків (введення «податкових канікул») або ж, принаймні, забезпечити їхнє істотне зниження.
2. Відтермінувати введення реєстраторів розрахункових операцій для підприємців, яке заплановане з 1 січня 2021 року
3. Організувати підтримку малого та середнього бізнесу з боку держави та банківських установ, на прикладі практик європейських країн, у вигляді зменшення відсоткової ставки для підприємців на 2 роки, щоби вони мали змогу відновити (реанімувати) свій бізнес.
4. Зменшити відсоткову ставку за обслуговування безготівкових операцій для підприємців через платіжні термінали – з 2,5 % до 1%.
5. На період введення «червоної» зони – тимчасово припинити нарахування банківськими установами відсотків за кредитами, якими користуються підприємці.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами