Програма співфінансування страждає через неплатоспроможність мешканців та через відсутність бажання співвласників багатоквартирних будинків до самоорганізації для вирішення спільних проблем.
Комплексна програма збереження історичної забудови міста Чернівці працюватиме до 2020 року включно. Нагадаємо, за цією програмою місто частково (від 60 до 90%) фінансує роботи з поточного та капітального ремонту будівель у межах Центрального історичного ареалу.
Частка фінансування з міського бюджету + Частка фінансування мешканцями
Проте, розповів журналістам Інформаційного агентства АСС, заступник міського голови Чернівців, Володимир Середюк, аби ця програма працювала якісніше та жвавіше, її ще будуть допрацьовувати.
«На наступний рік є заявки, але немає гарантій співфінансування, в першу чергу, від самих співвласників цих будинків. Для вирішення даної ситуації, мною будуть ініційовані зміни до програми, згідно яких, оплата за виготовлення проектно-кошторисної документації буде здійснюватись за рахунок співвласників ще на етапі подачі ними заявки і відніматиметься, від їхньої частки співфінансування при прийнятті відповідного рішення щодо співфінансування їхнього об’єкту за рахунок коштів міського бюджету. Це свідчитиме про те, що люди готові до реалізації цього проекту, а в програму будуть включатись лише ті будинки, співвласники яких на 100% готові до співфінансування визначених ними видів та обсягів робіт» - розповів В.Середюк
Окрім того, кошти на ці об`єкти зазвичай ідуть за перерозподілом, додає заступник, тому профінансувати 4-ри цьогорічних об`єкти місто змогло лише у вересні. А ці роботи бажано проводити влітку.
Загалом же, стверджує Володимир Середюк, один із найдорожчих пунктів програми це утеплення фасадів:
«Мешканці все ж потихеньку цією програмою користуються. У 2016 році було 8 заявок, у 2017 – 6, із них 4 профінансовані і вже до кінця цього року ці об`єкти будуть реалізовані. Співвідношення для будинків ЖБК і комунальної форми власності 60 на 40: 60% сплачує місто, 40% - мешканці. Для будинків ОСББ: 65% - місто, 35% - мешканці будинку. На утеплення фасадів цього року профінансовано 4,5 млн. грн. на 4 об`єкта. Тобто близько 1 млн. 100 тис. на об`єкт. В основному це будинки ОСББ. У них є можливість зібрати кошти».
Ціна залежить від будинку і проектно-кошторисної вартості об`єкта. Здебільшого мешканці збираються під’їздами, так легше зібрати кошти. Хоча місто готове співфінансувати і великі будинки на 3-4 під`їзди, тільки би було бажання співвласників.
Читати ще: Впливовий АССпект: Ремонт, освітлення, лічильник - робимо це навпіл з містом
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами