Понад місяць тому, 3 березня, перший в Україні випадок коронавірусу був зафіксований у Чернівцях. Від початку пандемії представники обласної та міської влади запевняли, що забезпечать лікарні всім необхідним.
Та згодом волонтери та доброчинці повідомили: медикам бракує деззасобів, захисних костюмів та обладнання. І меценати взялися купувати усе необхідне. Хоча і з обласного, і з міського бюджетів спрямовували чималі суми на боротьбу з COVID-19.
Інформаційне агентство АСС вирішило порахувати, скільки коштів було виділено з бюджету міста та області, скільки з них освоєні, а скільки – ще ні.
Як розповів ІА АСС Олег Чорний, директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА, з обласного бюджету на боротьбу з COVID-19 було виділено 7 млн. 500 тис. грн. За ці кошти купували медикаменти, засоби індивідуального захисту та дезінфекційні розчини для Чернівецької обласної клінічної лікарні, обласної дитячої клінічної лікарні та обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
«Кожен заклад самостійно приймає рішення, що необхідно придбати на передбачену суму. Єдина умова - гроші витрачають лише на три речі: ліки, засоби індивідуального захисту і дезрозчини. Обладнання для лікарень було придбано виключно за кошти благодійників», - пояснює Олег Чорний.
Керівник медицини області каже: станом на 8 квітня 2020 року всі кошти, виділені з бюджету області, були освоєні. 9 квітня прийняли рішення виділити ще 1 млн. грн. Тож наразі працюють над освоєнням цієї суми.
Читайте ще: На Буковині швачки весільних суконь шиють захисні костюми для медиків
«Проблеми із постачанням медичних засобів були тільки на початку пандемії: тоді на фірмах нічого не було. Наразі дефіциту не відчуваємо. Думаю, 1 мільйон, який був виділений минулого тижня з бюджету області, освоїмо вже за кілька днів», - зазначив посадовець.
З міського бюджету на боротьбу з коронавірусом загалом було виділено 90 млн. грн. Але у цю суму ввійшли кошти і на медичну галузь, і на міськШЕП, і на ДСНС тощо, пояснив ІА АСС Олег Чорний.
За словами Тетяни Савченко, заступниці начальника управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров`я Чернівецької міської ради, на галузь охорони здоров`я з міського бюджету виділили 48,8 млн. грн. За ці кошти передбачено придбати медичне обладнання на суму 23,1 млн. грн., лікарські засоби – 5,1 млн. грн., засоби індивідуального захисту, медичні вироби, дезінфекційні розчини інше – 15,6 млн. грн. Крім того, додатково на стимулювання медичних та інших працівників охорони здоров’я передбачено 5,0 млн. грн.
«Бюджетні кошти освоюють безпосередньо лікарні та поліклініки. Вони шукають постачальників, укладають договори, проводять розрахунки через казначейство – це тривалий процес. Дуже важко знайти постачальників, бо окремого обладнання, ліків взагалі немає в Україні, тому треба очікувати поставок з-за кордону», - пояснила Тетяна Савченко.
На офіційному сайті управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров`я щодня оновлюються дані про освоєння виділених коштів. Вивчивши ці документи, ми дійшли висновку, що станом на 14 квітня 2020 року вже витрачено 7 млн. 163 тис. 281 грн., з яких на 2 млн. 324 тис. грн. отримано засоби індивідуального захисту, обладнання, дезінфектори тощо.
Крім того, за інформацією фінансового управління міської ради, на 15 квітня у казначействі ще очікує на фінансування заявка на 2 842,3 тис. грн. на оплату апарати ШВЛ, кисневих концентраторів та моніторів пацієнта.
Вам буде цікаво: Від засобів захисту до питної води: чим благодійники допомагають буковинським лікарям
Таким чином, поки що не освоєними залишаються майже 38,8 млн. грн. В управлінні фінансів запевняють: на більшу частину цієї суми вже укладені договори і очікуються поставки замовленого. Це переважно дороговартісне дефіцитне медичне обладнання та киснева станція, яку закуповують за звичайною, а не скороченою тендерною процедурою.
В управлінні додають: всі зроблені замовлення будуть оплачені за фактом поставки.
Автор: Ольга КАМСЬКА, ІА АСС
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Всі користуються спрощеною процедурою закупівель, а наші як "нормальые герои (всегда идут в обход)" купують за звичною процедурою. Ну що починаємо і подивимося, можливо, як то кажуть, саме розсмокчиться пройде.
І ще,. Що потрібно робити в міськШЕПі за такі шалені кошти. Це що, така дорога вода з Прута, щоб відмити місто. Але що ви, місто неможна мити, бо вимиється бруд і машинам прийде повний капець. А так хоть якісь дороги ( ті які пан мер ремонтує). Диву дивуюся, люди платять податки, а звіту за витрати ніхто не несе. Ми дуже богата держава, розкидаючись грошима і людьми. Нічого, в нас є меценати і волонтери. І податки і про благодійність не забудуть. Так і живемо.