Закон України "Про фінансовий моніторинг" набрав чинності вчора, 29 квітня. Як повідомив на своїй сторінці у Facebook директор департаменту розвитку Чернівецької міської ради Віталій Гавриш, він не стосуватиметься найпоширеніших фінансових операцій пересічних громадян.
"Сьогодні вступив в дію закон про фінмоніторинг. Одразу ж хочемо заспокоїти та повідомити, що суттєвих змін для фінансових операцій, в тому числі грошових переказів для пересічних громадян він не вносить, отже панікувати не варто", - заявив Віталій Гавриш.
Читайте також: У травні в Україні зросте розмір пенсій, - Мінсоцполітики
За його словами, оплата комунальних послуг залишиться без проходження процесу ідентифікації платника, як це було й раніше.
Також не передбачено жодних змін для тих, хто переказує кошти з карти на карту у межах дозволених банком лімітів. Такі клієнти вже ідентифіковані й банк володіє необхідною інформацією про них.
Готівкові перекази можна провести в банку за наявності паспорта або через термінали самообслуговування. У випадку відсутності можливості верифікації особи переказувача терміналом, переказати кошти можна буде у межах до 5️ тисяч гривень.
Під моніторинг та фокусування уваги підпадатимуть платежі найвищої зони ризику – від 400 тисяч гривень.
"Підтверджувати походження коштів потрібно лише від 400 тисяч гривень, а фінансові операції на «допорогові» суми не потребують підтвердження.
При користуванні міжнародною системою переказів громадянин має пройти ідентифікацію та верифікацію. Тобто, слід мати при собі паспорт та пояснити призначення переказу. Наприклад, що це допомога родичам.
Закон прийнято з метою відслідковування справді значущих та сумнівних за походженням фінансів. Натомість для пересічних громадян ніяких незручностей не передбачається.
Окрім того, закон дасть змогу обмежити діяльність «схемників» та вивести крупний капітал із тіні", - повідомив Віталій Гавриш.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами