У сесійній залі Глибоцької ОТГ засідають не лише депутати, а й учні ліцею, пише Медіа агентство АСС. Таке ноу-хау придумали у громаді, аби вигідно було усім: депутатам голосувати на сесіях, а ліцеїстам опановувати нові науки у малій ІТ-академії.
Наші новини є у Facebook
«Мені подобається навчатись у Малій академії, це цікаво, щодня можна дізнатись нового. Вважаю, це знадобиться всім учням, котрі тут займаються. За цією наукою майбутнє. Світ стає автоматизованим. Це наше майбутнє», - каже Владислав Горин, учень Глибоцького ліцею.
У залі 27 нових комп'ютерів, котрі технічно можуть працювати із 3D-моделюванням. За столами сидять 9-класники. Програма курсу розрахована на 3 роки. Для багатьох це стане допоміжним ресурсом у виборі майбутньої професії.
«Я за 3 роки роботи вдома на своєму комп’ютері навчився переустановлювати Windows, вивчив трохи програмування. Подобається ця справа, на програміста думаю вступати. Світ уперед іде, і все на комп’ютерах буде працювати», - розповів Дмитро Кнапик, учень 9 класу.
«Привів сина, спробувати, як сподобається – у подальшому може буде поступати. Діти вже розвинені. Ми колись на рахівницях працювали, а вони на комп’ютерах. Не всі сім’ї можуть дозволити такі кошти, а тут безплатно. Добре, що ОТГ таке зробила», - каже Дмитро Колотило, батько учня.
Загальна вартість усієї техніки - майже 900 тис. гривень. 70% суми дав уряд США, решту доклали у громаді. ОТГ складається із 9 сіл. І кожен учень має право сюди прийти і навчатись. Викладають тут фахівці з Чернівецького національного університету.
Читати: «Ноутбук кожному вчителю»: буковинські освітяни отримали ще 700 девайсів
«Цікавий проєкт, він буде успішним, який дозволить краще орієнтуватись у виборі професії і отримати знання, щоб активно брати участь у конкурсах, це хороший старт в освітній ВНЗ на ІТ-спеціальності», - прокоментував Валерій Фратовчан, заступник декана факультету комп’ютерних технологій ЧНУ ім. Ю.Федьковича.
Якщо буде більше охочих – тут готові збільшити години та дні відвідування ІТ-академії. Для багатьох родин це добрий шанс отримати позакласну якісну освіту, на наймаючи репетитора.
«Згідно із гугл-формою, у нас є 43 учні. Минулої п’яниці на перше заняття прийшли також нові люди. Значить, інформація про це ще не до всіх добралась. Всі кажуть про унікальність даного проєкту. В Україні ніхто не бачив такого. Можливо, з’являться ідеї транслювати це на інші регіони», - розказав Дмитро Глобак, директор Глибоцького ліцею.
У громаді є 15 підприємств з надання ІТ-послуг. Вони за рік сплатили у місцевий бюджет 1 мільйон гривень. Цей аналіз ринку став поштовхом до запуску цього проєкту – при незначних затратах можна суттєво збагачувати казну.
«Коли ми на початку рахували – то для депутатів на систему голосування слід було витратити пів мільйона гривень. Придумали, докласти певну суму і закупити потужнішу апаратуру, аби в окремі дні тут проводити ІТ-курси. Коли ми відкривали, казали, що навчання буде безкоштовне. Ну, не безкоштовне, а за кошти ОТГ. Ми вкладаємо у дітей ресурси, аби вони стали талановитими, здійснили всі свої мрії. А у нас є мета – за 5 років виховати 150 ІТшників на теренах громади», - сказав Григорій Ванзуряк, селищний голова Глибоки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами