В програмі "Суть Речей" Народний депутат України Григорій Тіміш прозповів, що ми самі втрачаємо величезні можливості розвитку, тому що чогось боїмося.
Григорій Тіміш: Якби ми використали транскордонну співпрацю, так як використовують Південний і Північний Тіроль (це північ Італії і південь Австрії), історична територія, переважно проживають там австрійці. Якби хоча би використати 50% їхнього потенціалу… Європа взагалі є територією історичних територій, це континент історичних територій. На межі двох держав завжди відбувався якийсь діалог. Також принагідно хочу довести слухачам до відома, що є ідеї у багатьох фахівців, довгий час мусолилася ідея створення нового євро регіону – Буковина – це історично велика територія, яка може дати дуже серйозний поштовх подіям у транскордонному вимірі. Вертаючись до Верхнього Прута, з мого досвіду, хочу сказати, що цей регіон трохи штучно колись був створений і ні одна комісія не працює на це. Крім того, що обмінювалися голови обласних рад подарунками або спільними засіданнями чи в Сучаві, чи в Чернівцях.
Людмила Григорчук: Тобто, я розумію, що Європа хоче нам допомогти, готова. Від нас немає кроків широких, щоб нас почули.
Григорій Тіміш: Ми боїмося. Я ще на самому початку, десь рік тому назад, керівництву, голові обласної адміністрації Фищуку привіз інвестора. Ми привезли з колегами інвестора, по дружбі. Який міг би взяти кредит Дольче банку під 1-1,5%. Тобто європейські банкові системи вони працюють з надійними партнерами, з якими мають угоди і працюються років 15-20. Вони називають це довірою. А тут, походили ми щось, побігали. Інвестор зрозумів, що не хочуть навіть угоду підписувати. Не зрозуміло було. І інвестор побіг у Молдову, побудував там дорогу. Там зустріли. І десь на Півдні Молдови побудував асфальтову дорогу до єдиного порту у Молдові. Ось вам і підхід. Пропозиції були шикарними, вигідними для нас, ми би мали дорожнє нормальне полотно, взяли би кредит під 1,2%, це як подаровані гроші. З міжнароднім банком розвитку і реконструкції ми раніше працювали під 20%.
Читати ще: "На Буковині не можна нічого оптимізовувати, треба лише розвивати" - Г.Тіміш
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами