У січні в Міністерстві освіти і науки України повідомили про зміни моделі вступної кампанії у 2023 році в умовах воєнного стану, пише Медіа агентство АСС. Суттєва відмінність національного мультитесту 2022 та 2023 — наявність двох обов’язкових навчальних предметів: українська мова й математика. Ще п’ять — на вибір: історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія, фізика.
Отримуйте новини в Telegram
Чому цьогоріч з переліку обов'язкових предметів НМТ забрали історію України, пояснив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час візиту у Чернівцях.
«Українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність. Вони найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти. Історія України є обов’язковим компонентом для кожного українця. Історію не слід вчити під примусом, для ЗНО чи іспиту. Кожен має знати це, незалежно від того, чи буде він у переліку НМТ. Вивчати історію під примусом неприпустимо. Вивчення історія починається з родини, де батьки вчать. Коли цей предмет буде в ДПА – буде інша картина. Хай абітурієнт сам обирає історію, якщо бажає. У нас вільна країна. Для чого ми будуємо стандарт профільної старшої школи. Ми в Європу ідемо чи куди?», - прокоментував міністр Сергій Шкарлет.
У Чернівцях зараз триває дводенна сесія за участі міністерства та педагогів. Про педагогічну та вищу освіти говорять з фахівцями, адже мають на меті розробити концепцію нової освіти. Зміна моделі садочка, школи та університету потребує змін – шалений потік інформації та технологій змушує шукати нові принципи навчання.
«Ми маємо вчасно реагувати на зміни і приймати правильні рішення. Це наше майбутнє, бо це майбутнє наших дітей. Минулого року в Україні було 224 тисяч випускників. Це на рівні позаминулого року. Зараз 502 тисяч школярів перебувають поза Україною, як і 12 тисяч вчителів. У той час у вересні 2022 року у стані війни у нас зафіксовано рекордний показник абітурієнтів - 622 тисячі. Спаду не було, патріотизм випускників і система вступу цьому неабияк посприяла», - сказав Шкарлет.
У 32 країнах були відкриті центри вступу і складання НМТ. Цьогоріч теж ведуться перемовини з закордонними про таку ж процедуру для вступу у заклади освіти України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами