Шість італійських педагогів з інклюзивної освіти протягом року працюватимуть у чернівецьких школах
На цей рік заплановано, що 50 чернівецьких дітей з особливими потребами відвідуватимуть загальноосвітні заклади. Наразі в місті 19 шкіл та два садки, які готові надавати інклюзивну освіту, кажуть чиновники. Робота щодо цього в місті розпочалась шість років тому.
Читати ще: Буковинські школи відкриті для дітей з особливими потребами
Тим часом, італійські фахівці працюють над інклюзивною освітою вже 50 років. Вони кажуть: найперше завдання - перевести якомога більше дітей з особливими потребами з інтернатів та спеціалізованих закладів до звичайних шкіл й там організувати для них навчання.
Передусім постає завдання: організувати інклюзивну освіту для дітей зі складними діагнозами.
Туліо Маніні, відповідальний департаменту інклюзивної освіти міста Феррара (Італія): "Ми запитали, скільки мешканців у Чернівцях. Нам сказали – близько 250 тисяч людей, в місті Феррара – 130 тисяч мешканців і в наших загальноосвітніх школах навчається близько 600 учнів за інклюзивною формою навчання з різними проблемами. Триста вихователів забезпечують для цих дітей інклюзивну освіту. Приблизно 100 педагогів, які забезпечуються з міського бюджету і 200 - з державного . Усе це – результат 50-річної роботи. В вас інклюзивна освіта працює 5-10 років, тому в вас все ще попереду.»
У Чернівцях торік порахували: із 35,5 тисяч чернівецьких дітей - до 5 тисяч школярів та дошкільнять мали різні психо-фізичні розлади. 121 дитина з цієї кількості потребувала інклюзивної освіти, понад чотири десятки учнів її отримали.
Найбільш поширена вада - відставання у розвитку мовлення, переважно - це діти дошкільного віку, до роботи із ними залучають логопедів.
За медичною статистикою 2016 року, на 1902-є народжених малюків - у 90-95-ти виявлені відхилення у розвитку, а це приблизно 4-5 відсотків від загальної кількості новонароджених.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами