Цьогорічне четверте обласне фольклорно-етнографічне свято відтворить усі обряди та звичаї традиційного заставнівського весілля.
16 вересня о 13.00 у музеї просто неба (вул. Січових Стрільців, 38-б) на святі “Осінь весільна” будуть відтворені усі автентичні обряди зі співами і танцями народних аматорських колективів Заставнівщини та гостей з інших районів краю. На весіллі частуватимуть калачами з медом від весільних батьків та куркою – від кухарки. У цьому дійстві візьмуть участь майже дві сотні аматорів.
На святі відтворять обряди пошиття вінка, прихід молодого із боярами (дружбами) на подвір’я молодої, заводини у «шандраму, палатку», прихід гостей-родини із «приносами» (подарунками), гуляння на подвір’ї молодої, викуп молодої, обдарування молодих, плясання дружок, покривання, завивання та виряджання молодої.
Організатори наголошують, що відродження буковинського колориту автентичної весільної обрядовості має важливе пізнавальне й виховне значення.
- На першому відродженому святі у 2015 році було відтворено чотири весілля нашого краю, - розповідає Микола Шкрібляк, директор учбово-методичного центру культури Буковини, етнограф. – Це були гуцульське, румунське, українське та бессарабське весілля. Та це виявилося занадто багато для глядача. Вже на другій “Осені весільній” ми вирішили продемонструвати лише два обряди весілля – українського та румунського. Саме такий варіант видався найвдалішим. А торік чернівчани та гості міста побачили гуцульсько-бессарабське весілля. Вийшло дуже цікаво і колоритно.
Довідково: “Осінь весільна” – не нове свято, яке народилося лише декілька років тому, а відроджене. Наприкінці 80-х років минулого століття свято весільної обрядовості заснував у Чернівцях знаний етнограф та фольклорист, багаторічний завідувач кабінету УМЦКБ Аксентій Яківчук.
Паралельно із весільним дійством усі охочі матимуть змогу придбати на згадку вироби народних майстрів буковинського краю. Працюватимуть заклади громадського харчування та ігрові майданчики.
У день проведення свята до музею народної архітектури та побуту з 11.30 до 18.00 додатково курсуватимуть тролейбуси маршруту №4, адже свято закінчиться о 18.00, повідомили у Музеї народної архітектури та побуту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами