"Ми, лікарі Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру, обурені неправдивістю сюжету, відзнятого журналістами громадського руху «Народний контроль». Незрозуміло, з якою метою був відзнятий матеріал, що відверто паплюжить авторитет наших медичних працівників та закладу в цілому.
Чернівецький онкодиспансер – це єдина в області установа, в якій можна отримати комплексне обстеження та лікування онкопатології. На сучасному рівні проводимо лабораторні, цитологічні та патоморфологічні дослідження, маємо можливість проводити ендоскопічне обстеження, УЗД і комп`ютерну томографію. У лікуванні хворих використовуємо всі сучасні методи – хірургічне втручання, хіміо-, променево- та гормонотерапії. Маємо можливість проводити внутрішньопорожнинне опромінення на апараті «Гамма Мед Плюс» - таких в Україні всього три. Тож хворим задля цієї процедури не доводиться їхати до Києва чи за кордон.
У Чернівецькому обласному онкологічному диспансері працюють 85 кваліфікованих лікаря. Семеро із них – кандидати медичних наук, троє – заслужені лікарі України. 80% лікарів мають вищу та першу категорії.
Усі рішення щодо стратегії і тактики лікування пацієнтів приймаються комісійно, за участю щонайменше трьох лікарів. Це значно зменшує лікарські помилки. Керуємося європейськими стандартами діагностики, лікування та реабілітації хворих. Саме завдяки цьому протягом останніх років 65% пацієнтів, які пролікувалися в онкодиспансері, живуть 5 і більше років. Якщо хворобу діагностовано на першій або другій стадіях, пройдено необхідний курс лікування, люди на все життя забувають про рак. І таких випадків у нас безліч.
Попри це, на жаль, маємо і сумну статистику: 23% пацієнтів звертаються до нас уже із задавненою формою хвороби. Їм ми можемо запропонувати тільки паліативне або хоспісне лікування. А оскільки спеціалізованого хоспісного закладу в області нема, хворі з останньою стадією раку отримують знеболення і часто помирають у стінах онкодиспансеру. І у таких спеціалізованих медичних установах, як онкодиспансер, це трапляється в усьому світі.
Не відповідає дійсності інформація, що наші хірурги проводять операції у нетверезому стані. Хочемо наголосити: зважаючи на рівень складності та відповідальності, це просто технічно неможливо. Перед тим, як зайти в операційну, ми серйозно готуємося до кожного оперативного втручання. «Рак» непередбачуваний, тож ніколи не можна наперед чітко розпланувати свої дії. А тим паче, виконати операцію у стані алкогольного сп`яніння. На власні очі у складності і тривалості операції переконались журналісти, які були присутні на видаленні заочеревинної злоякісної пухлини. Вони бачили, знімали та фотографували весь хід роботи хірургів, анестезіологів та медичних сестер. На їхніх очах жінці врятували життя – повністю видалили пухлину розміром 30 на 40 сантиметрів.
Поява на роботі в нетверезому стані означає появу працівника в такому вигляді на території підприємства в робочий час, що дає власникові або уповноваженому ним органові право розірвати трудовий договір за пунктом 7 статті 40 КЗпП України. Лікаря-хірурга, який потрапив до сюжету нібито нетверезим, знімали у позаробочий час і не на робочому місці. Оцінюємо це як спробу в гонитві за сенсацією показати компрометуючу інформацію фактично з приватного життя лікаря, що більшою мірою апелює до почуттів глядача, а не до його розуму.
Щодо офіційної скарги пані Ірини, доньки пацієнта про якого йшлося у сюжеті, було проведене внутрішнє розслідування. У тактиці ведення пацієнта, проведенні оперативного лікування лікарських порушень виявлено не було. Ускладнення, що виникло, має місце у практиці абдомінальної хірургії (близько 5% випадків). А важкість ранньої діагностики такого ускладнення у післяопераційний період пов`язана з набряком прооперованих тканин, больовим синдромом тощо.
Ми не святі, не чарівники – ми не творимо дива. Проте ми лікували, лікуємо і будемо лікувати онкохворих. Тут, у стінах онкодиспансеру, ми боремося за кожне життя, незалежно від віку, статі та соціального статусу. А наш єдиний ворог – це «рак», хвороба, на яку сьогодні в області хворіють 19678 буковинців. "
Нагадаємо, журналісти Народного Контролю зняли сюжет про роботу лікарів обласного клінічного онкологічного диспансеру з назвою
Лікарі чи бізнесмени? Скільки ви заплатили за життя?!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами