У Чернівецькому обласному онкологічному диспансері перезарядили два джерела опромінення.
В онкодиспансері є два апарати для опромінення: дистанційний гама-терапевтичний апарат і апарат для внутрішньопорожнинного опромінення .
- Із кобальтом працюємо на дистанційному гама-терапевтичному апараті, який опромінює так звані «погані» клітини. Тут дуже важливо чітко розрахувати розмір пухлини і глибину її залягання, - розповідає Людмила Пахолко, завідувачка радіологічним відділенням Чернівецького онкодиспансеру. - Також маємо унікальний апарат з іридієм. Таких, до речі, в Україні всього три. Іридій використовуємо у внутрішньопорожнинній терапії - це гінекологічні хворі, пряма кишка, порожнина рота. Суть у тому, що іридій знаходиться у спеціальному контейнері і по тоненькому тросику спрямовується безпосередньо на пухлину.
Читайте ще: Не однієї групи крові: вибрики генетики
Апарат, який опромінює гама-променями , потребує перезарядки раз на п`ять років, іридієм - двічі на рік. Днями в онкодиспансері перезарядили обидва апарати. Тож пацієнти отримуватимуть терапію без затримок та перерв.
Вам буде цікаво: Два освітніх заклади Сокирянщини на карантині до 25 грудня
- На "перезарядку" кобальтом з обласного бюджету було виділено 5 млн.715 тис. гривень, іридієм - 720 тисяч гривень, - повідомив Інформаційному агентству АСС Ілля Тащук, т. в.о. головного лікаря Чернівецького обласного онкологічного диспансеру. - Завдяки цьому наші хворі безперебійно отримуватимуть необхідне лікування. Вдячні за підтримку керівництву області, департаменту охорони охорони здоров`я та депутатам Чернівецької обласної ради.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами