Свій вибір пояснили просто: російська мова тепер вважається іноземною, на рівні з англійською чи німецькою, а вчити її легше через слов’янську спорідненість.
Марія мріє бути журналісткою, тому зараз страшенно хоче вступити в чернівецький університет на спеціальність журналістика. Іноземну мову, якої вимагає для вступу цей фах, обрала – російську, бо, каже, просто краще її знає.
Марія Лисак, абітурієнтка: «Я більше російську знаю, ніж англійську, вона мені легше йде і в школі вчили»
Загалом в Чернівецькій області лише 20 абітурієнтів складали тести з російської мови. Найчастіше саме з причини зручної заміни англійської чи німецької мов для вступу до вишів.
Мирослав Починок, Відповідальний за пункт ЗНО ліцею №4: Потрібна для вступу на російську філологію, а ще для журналістики як іноземна і ще для фізкультури
В той же час абітурієнти стверджують, вибір мови для ЗНО зовсім не впливає на їхнє відношення до конфлікту між нашими країнами.
Орися Гуцуляк, мама абітурієнтки: «Я вважаю, що тут зовсім жодного відтінку немає, якщо людина патріот, то вона все буде робити для блага своєї держави, а мова тут ні до чого, треба всі мови знати, як російську, так і англійську, німецьку.»
Олена Паничева, абітурієнтка: «Я патріотка в принципі, але що мова має до патріотизму»
Російська мова завершує здачу іноземних мов зовнішнього незалежного оцінювання, загалом в основній сесії ЗНО залишилося ще 5 предметів: біологія, історія України, фізика, географія, хімія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами