В програмі "Суть Речей" на радіо "Станція" 103,2 ФМ начальник освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк розповів, що минулорічний досвід спільного ЗНО і ДПА змушує вчителів та учнів більше працювати.
Сергій Мартинюк: На даний момент, те що ми знаємо станом на сьогодні. Обов’язковим є здавання двох предметів ЗНО, які будуть прирівняні до здавання ДПА. Українська мова та література як було минулого року і математика або історія на вибір. Те, що планувалось третій обов’язковий предмет ЗНО англійська мова відмінено на даному етапі, тобто хто бажає, той буде здавати хто не бажає той не буде здавати. Десь, я вважаю, що це мають правильний крок тому наскільки я так розумію, наскільки я знаю то на даному етапі максимум можна буде скласти 4 ЗНО для вступу в вищий навчальний заклад з них два це ті обов’язкові, які я озвучив українська мова і математика чи історія на вибір, а два уже чи один, чи два кожна дитина вибирає собі вже власне згідно правил.
Людмила Григорчук: Як вам експеримент з спільним ЗНО і ДПА з української мови?
Сергій Мартинюк: Ну, були не задоволені ті, хто погано написав.
Людмила Григорчук: Багато сильних дітей мали погані результати? Чи ті, хто вважався сильним.
Сергій Мартинюк: О! О! Будемо говорити, мабуть, ті, хто вважалися сильними, зрозуміло, що коли ми побачили результати з української мови того ЗНО минулорічного, то трошки були шоковані. Середній бал по місту складав шість там з чимось, що вважаємо досить слабенько.
Досить багато наших медалістів на цьому все-таки погоріло, злетіло скажемо так, ну, але знову ж таки повинні ми собі чітко розуміти що коли ми дійдем до того що оцінка шкільна буде адекватна, буде об’єктивна то тоді це не буде ніякою трагедією, ні проблемою. На даний момент ми всі чітко розумієм, я бачу скажімо середній бал атестата і бачу результати ЗНО, то різниця буває досить суттєва, середній бал атестата прекрасний, дитина ледь не 12 має, а коли доходить до ЗНО 150-160 балів на ЗНО, то на даному етапі моє чітке переконання що об’єктивнішої оцінки, ніж результат ЗНО ми не можем забезпечити, тому ті два предмети, які будуть здаватися, ну вони хоч трошки зобов’язують наших діток, зобов’яжуть тих самих батьків, педагогів більш об’єктивно виставляти більш об’єктивно оцінку.
Людмила Григорчук: Але проблема значить не в дітях?
Сергій Мартинюк: Ні, та звичайно, що не в дітях. Дитина готова сприймати будь-який матеріал, готова навчатись.
Людмила Григорчук: Ну ви зробили якісь зміни через такі результати?
Сергій Мартинюк: Рухи зробили в тому плані, що у нас є статистика по усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста Чернівці, є прекрасні заклади, які попали, скажімо, там у сотню найкращих в Україні конкретно з української мови. Є, які попали там в той перелік там десь 5000 з копійками. Ну, зрозуміло, що за півроку чи за рік кардинальних змін не зробиш. Якщо 10 років це було запущено, мабуть, це було проблематично. На даному етапі працюємо з тими закладами, які показали низькі результати. Думаю, що травень покаже на скільки ми просунулись в цьому напрямку.
Людмила Григорчук: Були звільнення, переводи, додаткове навчання?
Сергій Мартинюк: Звільнень і переводів такого не було. Прекрасно розуміємо, що, мабуть, шаблею і мечем це питання не вирішиться. Потрібно і педагогам трошки більше уваги присвятити. Методоб’єднання наше, яке займається з педагогами, більше уваги приділятиме тим закладам, які показали не надто хороші результати. Потрібно системно підходити до цього питання. Не в 11 класі починати займатися репетиторством чи просто вивченням української мови і літератури. Потрібно займатися з класу сьомого, восьмого. Коли воно з року в рік нормально вивчається. Проблем тут не повинно бути. Ми не можемо вимагати, щоб всі здавали на 200 балів. Це унікальний результат. Цього року ми мали 10 діток на всю Чернівецьку область. Це дійсно унікальний результат.
Людмила Григорчук: це своєрідна лотерея?
Сергій Мартинюк: Звичайно. Але знову ж таки, якщо і дитина показує тих 189 балів, то це прекрасний результат і до нього треба нормально ставитись.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами