Відповідно до даних 2018 року 63% учнів шкіл, розташованих у місцях компактного проживання румунської громади, не подолали поріг ЗНО з української мови. У місцях компактного проживання угорської громади не подолали поріг 67,5% учнів шкіл.
Це пілотний проект, аби підвищити кількість випускників в Закарпатській та Чернівецькій областях, які успішно долатимуть пороговий бал ЗНО. Успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання має покращити шанси випускників на успішну самореалізацію в Україні, наголошують організатори.
Проект запустився на початку березня, включивши декілька етапів реалізації: відбір вчителів з української мови та літератури з усієї країни, тренінг для 44 вчителів-учасників проекту, а також проведення чотириденних україномовних таборів. Понад 400 одинадцятикласників дізнаються лайфхаки з опанування української мови та зможуть поглибити знання з української літератури. Окрім навчальної складової, проект включає роботу з менторами, які останні роки працюють над розбудовою України. Участь у проекті безкоштовна.
Нагадаємо, поріг ЗНО для випускників шкіл з румунською мовою адаптують.
Читати ще: Граматичний реп: чернівчанин записав трек, що допоможе скласти ЗНО.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами