- Якщо ваша дитина не хоче прибирати і ви її підтримуєте - маєте законне право відмовитись, - каже Роман Бондаренко, юрист громадського об'єднання "Батьки SOS". - Для цього готуєте заяву на ім'я директора школи з копією начальникові місцевого управління освіти, - пише Експрес.
У заяві слід послатися на Конституцію України, статтю 43, яка говорить "Використання примусової праці забороняється". Крім того, у пункті 5 статті 53 Закону України "Про освіту" читаємо: "Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України". Тобто під час уроків прибирання категорично заборонено законом.
Читайте ще: Батьки чи вчителі: хто відповідальний за здоров’я дітей на уроці фізкультури
- У позаурочний час воно може здійснюватись, проте лише на власне бажання учня та з дозволу батьків, - продовжує юрист. - Тому в заяві зазначаємо: "Я, мати/батько неповнолітнього малолітнього (...), що навчається у класі (...), не даю згоди на залучення моєї дитини до будь-яких робіт з прибирання чи чергування".
До слова, санітарні норми чітко визначають, до яких робіт школярі категорично не можуть бути залучені. Йдеться про працю, яка може бути небезпечною для життя та здоров'я учня. Сюди належить робота із значним фізичним навантаженням, працю з електроприладами, миття вікон, очищення даху і проїжджих частин вулиць від снігу, льоду. Також школярі не можуть прибирати санвузли, майстерні, спортзали, їдальні, сходи тощо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
А так є певне чергування в класах..., якщо одна дитина відмовиться, друга, а за нею і весь клас...
Чому учні повинні це робити, коли для цього є люди які влаштувалися на РОБОТУ щоб ПРАЦЮВАТИ. А ось таким що смітять і шкодять шкільному майну, треба проводити дисциплінарні семінари/уроки/заходи. Ну не буде не обучена дитина прибирати після себе, або хоча б не смітити
- попередження забруднення земельної ділянки і навчально-побутових приміщень;
- очищення земельної ділянки та побутових приміщень від забруднення.
У процесі самообслуговування учні можуть виконувати прибирання класів, кабінетів,
лабораторій:
- наприкінці кожного дня (учні 5-12 кл.);
- генеральне прибирання кожного тижня і місяця (учні 9-12 кл.). Це наші державні стандарти
Тут краткое описание и как посмотреть подробнее, что в итоге Вы получите и в каком формате - https://klient-yurist.blogspot.com/
Все вопросы пишите ТОЛЬКО на эту почту: [email protected]