2 роки тому 21 листопада у Києві розпочалися мирні протести студентів, як реакція на призупинення підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європою. Вже за кілька днів Київських студентів підтримали у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді та Донецьку. На вулиці вийшли і Чернівецькі студенти. Сформувався тоді в столиці й Антимайдан. Як це було в програмі «Суть Речей» на радіо 103,2 ФМ розповіли учасники тих подій.
Андрій Гречанюк: І якесь таке піднесення. В людей в очах був зародок віри.
Андрій Гречанюк, викладач ЧНУ, згадує, що листопад 2013 року провів у сумнівах. З одного боку – хотів змін, разом зі своїми студентами, з іншого – не вірив, що влада дозволить це зробити, тим паче, що молоддю легше маніпулювати.
Андрій Гречанюк: Студенти – це люди, які просто втомлюються. Є ідея, вони готові за неї стояти, готові за неї боротися, але не тривалий час. Вони втомлюються і якимось чином, коли вони бачать, що результату немає, то через вік, через те, що це молодь, у них згасає ентузіазм.
Але після жорстокого розгону Євромайдану «Беркутом», 30 листопада Андрій зрозумів, що українці вже назад не відступлять. В той час Олег Унгурян, тоді член партії Регіонів, захищав тодішню владу на Антимайдані, бо, пояснює і сам тоді був владою і вірив, що в столиці адекватно відреагують на вимоги студентів.
Олег Унгурян: «Щодо свого рівня, я це робив на своєму районному рівні. Я не перешкоджав у їхньому волевиявленні, нікого не переслідував, нікому не забороняв нікуди виїжджати, приймати участь і сам нікого не спонукав, щоб вони проти когось виступила»
І виправдовується, коли почалися криваві події на Майдані, він анулював партію регіонів на Кіцманщині і голосував як депутат за покарання винних.
Олег Унгурян: «Але я лише одна людина, один чиновник, який, звісно, не може протистояти тій біді, яка сталася пізніше і не така я важлива персона. Але в цілому, для України це була і залишається велика трагедія»
Не зважаючи на свої переконання та бачення в 2013-му, обоє гостей програми «Суть Речей» переконані, що влада так і не виконала вимоги євромайданівців. не покарала винних, не люструвала чиновників, не провела реформи, а найголовніше – не зробила життя українців європейським. Тому працювати ще нашим чиновникам треба довго і нужденно, аби повернути віру людей у владу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами