Одна річ - 20 гривень. Такий напис розмістили на вході до крамниці. Люди можуть зайти сюди, обрати необхідну річ чи декілька речей, а гроші залишити у спеціальній скрині. У соціальній крамниці можна придбати одяг та взуття.
"Ми вирішили перевірити, як люди відреагують на те, що магазин працює без продавця, ну і водночас перевірити, чи можна у нашому місті працювати у такому режимі та довіряти чернівчанам", - розповів журналістам ІА АСС Іван Ковалишин, голова ради директорів ГО «Народна допомога».
Надалі у крамниці все ж буде продавець. Тому що магазин "До речі" не лише дає можливість малозабезпеченим буковинцям придбати тут необхідний одяг та взуття, але й працевлаштуватися тим, хто проживає чи проживав у Центрі реабілітації для бездомних.
Читайте новини в Telegram
"Ми зіштовхнулися з тим, що багато людей приходять безкоштовно отримувати речі у Народну допомогу. Таке ми проводимо у щовівторка і щоп’ятниці. У нас були, так би мовити, "постійні клієнти", які щоразу набирали багато речей. Тоді як ті, хто справді потребує допомоги, не приходять за безкоштовним одягом, тому що вважають, що це нижче їхньої гідності", - каже Іван Ковалишин.
Речі, які реалізовують у соціальній крамниці, - це те, що чернівчани кладуть до спеціальних контейнерів, розташованих у різних частинах міста.
У Народній допомозі розповідають: «Ми збираємо речі по місту, сортуємо їх. 35-40% - роздаємо, 5-10% - направляємо на реалізацію. Решту - утилізуємо, тому що він у вкрай поганому вигляді".
Іван Ковалишин каже, що для того, аби забрати одяг з контейнерів, їм потрібне пальне, люди, котрі сортують одяг - це теж праця, яку потрібно оплачувати. Тож, створивши соціальні крамниці, у Народній допомозі вирішили таким чином забезпечити собі кошти бодай на бензин.
Нині у Чернівцях відкрили дві соціальних крамниці. Одна - на вулиці Сагайдачного, 2, інша - на проспекті Незалежності, 40.
Іван Ковалишин каже, що експеримент з магазином без продавця завершується вже цієї неділі. Вже тоді вони зможуть підбити певні підсумки роботи. Поки що чернівчани платять за одяг майже справно. За три дні роботи у крамниці недорахувалися лише 27 гривень.
Чернівчани ж крамницю без продавця оцінюють по-різному. Одні кажуть, що у Чернівцях такий магазин відкривати ще рано. Інші вітають ідею і впевнені, що людям потрібно довіряти.
Читайте також: Стиль життя чи прояв альтруїзму. Про волонтерство у Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами