Які б методи профілактики грипу ви не вподобали - цибуля, загартовування, вітаміни, противірусні , провітрювання приміщень тощо, найдієвішим способом уникнути вірусу та ускладнень від нього є вакцинація.
Олеся Блажієвська, асистент кафедри фармації Буковинського державного медичного університету, розповіла, що варто знати про вакцинацію:
1.Вакцина від грипу абсолютно безпечна, адже вакцина містить інактивований (неживий ) вірус, який вчить імунну систему захищати наш організм.
2.Вакцина проти грипу щороку змінює свій склад на основі прогнозів спеціального інституту (в США) , який вивчає поширеність видів грипу.
3.Вакцину проти грипу можна використовувати лише після ретельного огляду лікаря та виключення протипоказів (які наявні, як і в будь якого іншого лікарського засобу).
4.Вакцина проти грипу починає діяти не одразу, а лише через 15-20 днів після щеплення. Тому дану профілактику радять робити у жовтні, до початку епідзахворюваності на грип. Хоча дозволено вакцинуватись протягом всього епідсезону — з осені й до весни.
5. Групою ризику є: лікарі, учителі, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями легень, з серцево-судинними та імунними захворюваннями, діти шкільного віку, які багато часу перебувають у місцях великого скупчення людей.
Читайте ще: В одному районі Буковини перевищений епідпоріг з ГРВІ
Вважається, що ефективність вакцини проти грипу становить близько 50%. Людина може заразитись вірусом після вакцинації, наприклад, коли організм виробив недостатньо багато антитіл або концентрація вірусу була дуже великою. Але тоді симптоми будуть легкими і хвороба мине, як звичайне ГРВІ.
Протипоказами до застосування вакцини проти грипу є:
1.Діти молодше 6 місяців (а деякі вакцини дозволені лише з 3-х років ).
2.Застуда, що супроводжується температурою вище 38-38,5 С.
3.Важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини чи відома тяжка алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, курячий білок).
4.Захворювання і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії, при вживанні великих доз стероїдних гормонів, при окремих вроджених імунодефіцитах).
Вам буде цікаво: Медики розповіли, коли очікується пік епідемії грипу
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами