Основна тема, яка привела Ксенію Ляпіну в обласні центри, це зустрічі з бізнес-спільнотою для обговорення зняття мораторію на перевірки.
Нагадаємо, мораторій на перевірки бізнесу, введений в серпні 2014 року, не поширювався на планові фіскальні перевірки, але при цьому, вважали експерти, був важливим методом підтримки бізнесу на період реформи регуляторної системи в Україні.
Тепер обмеження завершилося, діє лише частковий мораторій на перевірки діяльності підприємств. І Ксенія Ляпіна зауважує, що сьогодні контролюючи органи часто забувають про свої обов'язки і порушують процедури. Підприємці повинні бути готові себе захистити.
"Якщо в ході незаконної перевірки фіскальні служби наклали штраф, тоді той штраф незаконний. Підприємцям треба привести нормативно базу в дію, і зробити це можна лише спільними зусиллями. Сьогодні в судах досить уважно розглядають такі процедури. Суд і скарга в регуляторну службу - те, що може зробити підприємець" - додала чиновниця.
Уніфіковані акти, тобто перелік питань, за якими здійснюють перевірки, є на офіційному сайті. Підприємець може провести самоперевірку. Також на сайті є всі планові перевірки, крім фіскальної служби. Підприємець може дізнатися, коли буде в нього перевірка. Позачергова перевірка може проводитись за чітко передбаченими законом підставами, зокрема, після звернення громадянина, прокуратури, влади тощо. В будь-якому випадку такі перевірки не є хаотичним. Вони чітко спрямовані на конкретну, точкову перевірку.
"Сам підприємець не може вивчити все законодавство. Великі підприємства можуть собі дозволити утримувати юриста, а малий – ні. Тож у цивілізованих країнах це робиться через асоціації і об’єднання. Ми закликаємо підприємців активно брати участь у роботі таких об’єднань",- каже Ксенія Ляпіна.
Читати ще: На Буковині найгірше виконують приписи пожежників
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами