Канікули Евеліни у гірському селі Шепіт на Буковині зіпсував прикрий випадок.
«Гралась на подвір’ї, десь була нескошена трава. Напевно, зачепила чи стала випадково на плазуна. Вона подумала одразу, що пожалилась, а потім щось відповзло від неї», - розповідає Ольга Бабина, заступниця гендиректора міської дитячої лікарні Чернівців.
Дві цятки від укусу змії на нозі, почервоніння та інтоксикація організму. З такими симптомами дівчинку привезли до місцевої лікарні, а звідти «швидка» помчала 120 кілометрів до Чернівців, пише ІА АСС з посиланням на НТН.
Цього ж тижня постраждав від укусу змії і чоловік, який збирав ягоди у лісі.
«У нас був чоловік, якого вкусила змія, але за руку. Теж його привезли, провели інфузійну терапію, перевели в хірургічне відділення», - говорить Олена Карпенко, в.о. медичного директора Путильської багатопрофільної лікарні.
Випадки нападу змій у горах – не рідкість. Плазуни активізуються у спеку, після дощів, а найменше їх помітно в нескошених травах.
Горяни навіть свої методи протизміїного захисту виробили: змащують тіло часником. Кажуть, цей запах відлякує змій.
А от у медиків тактика класична. Евеліні надавали симптоматичне лікування. ЇЇ рана була незначна, й дівчинку виписали додому.
«Треба прикласти до місця укусу асептичну пов’язку, не здавлювати місце, холодне щось прикласти на ту пов’язку. Припідняти кінцівку, яку вкусила змія», - каже Ольга Бабина, заступник гендиректора міської дитячої лікарні Чернівців.
Цього літа лише у дитячій лікарні Чернівців рятували чотирьох маленьких пацієнтів, на яких напали змії. А произміїна сироватка вже закінчилась майже в усіх медзакладах області. Тож чекають на нову партію ліків. Щоправда, їх використовують за крайньої необхідності: коли в організм потрапляє велика кількість отрути.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами