Експертна група у складі 10 осіб (вчителі-практики, директори, завучі шкіл) впродовж тижня оцінювала якість освітньої та управлінської діяльності в Анадольському НВК і перевірила, наскільки ця діяльність відповідає вимогам освітнього законодавства, пише ІА АСС.
«Є багато міфів – що до аудиту можна підготуватись і це не дасть можливості об’єктивно оцінити якіст освіти, що є багато бюрократичної тяганини. Але все це ми спростували, - каже Олена Григор’єва, начальниця відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області. - Якщо школа отримає низьку оцінку від нас – значить заклад не дотримується вимог закону. І якщо за рік недоліки не усунуть, ми можемо рекомендувати змінити директора чи реорганізувати заклад».
Ініціатором перевірки Анадольського НВК став його директор Олексій Ткач. Він на посаді працює два роки і вирішив у такий спосіб перевірити і себе і свій колектив: що вони роблять добре, а де слід доопрацювати.
«Це був шок спершу. Прийшли експерти. У мене педколектив 18 осіб, а їх прийшло як половина моїх співробітників. Втім, у перші години спілкування нам вдалося знайти спільну мову та обмінятись досвідом. Такі перевірки є хорошим екзаменом для нас, мотиватором і майстер-класом», - розповідає Олексій Ткач, директор Анадольського НВК.
Наші новини є у Facebook
Раніше була концепція, де у центрі перебував навчальний процес. І оцінки учнів були показником діяності педагогів та школи загалом. Зараз за новим підходом – у центрі є учень. Уже не так важлива оцінка, як уміння дитини працювати, розвиватись, отримувати компетентності, які згодом стануть корисними у житті.
«Інколи бракує поради чи погляду зі сторони. Найкращим поштовхом до реалізації часто стає думка колеги. Перевірку не слід сприймати як каральний процес, навпаки, як дорадчий. Це коли ми всі разом шукаємо відповіді на проблеми, оптимізуємо складні питання, будуємо конструктив», - коментує Наталя Козмачук, експерт інституційного аудиту.
Читати: Канікули закінчилися: майже всі школи у Чернівцях розпочали навчання дистанційно
«Освітня реформа напряму залежить від децентралізації. Дуже важливо, аби громада підійшла до нового етапу розвитку із конкретними завдання і баченням. Найперше, це планування мережі закладів, забезпечення їх матеріально-технічною базою, організацією відпочинку, харчування. А вже після наданих комфортних умов починається другий етап – якість освітніх послуг. Експерти радяться і моделюють, якби кожен з них вчинив у тій чи іншій складній ситуації. Зараз ресурси збільшуються, фінансове вливання буде вагомішим, може сподіватись, що школи стануть на щабель вищими та кращими, - говорить Оксана Палійчук, начальниця управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами