20 жовтня відбулась колегія управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області за участі представників ГУ ДСНС України у Чернівецькій області, керівників відділів освіти в громадах області, директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, директорів закладів освіти.
Під час моніторингу Управління Служби з 12 по 29 вересня перевірило чотири громади - Сокирянську, Кельменецьку, Вашковецьку, Банилівську.
Усі заклади освіти зазначених громад забезпечені електрогенераторами, проте їхні потужності обмежені і здатні підтримувати роботу лише опалювальних систем.
«У більшості закладів освіти відсутня система внутрішнього та/або зовнішнього відеоспостереження, протипожежна сигналізація, не здійснено заходи з протипожежної безпеки (не оброблено горища відповідно до приписів ДСНС). За результатами обстеження укриттів, більшість з них є обмежено придатними до використання. Станом на 12 вересня приписи ДСНС виконані частково», - зазначила Оксана Палійчук, начальниця УДСЯО у Чернівецькій області.
У закладах освіти наявні вакансії вчителів англійської мови, вчителів-дефектологів, педагогів мистецьких шкіл, практичних психологів, вихователів-методистів, асистентів вихователя, логопедів, інструкторів з фізкультури, музичних керівників (для закладів дошкільної освіти).
У закладах освіти усіх громад відзначали недостатність підручників для 5 та 6 класів.
Відвідані громади не можуть забезпечити підвезення здобувачів освіти до навчального закладу в повному обсязі через відсутність або брак шкільних автобусів. Водночас всі громади закупили або авансували придбання нових транспортних засобів.
В усіх закладах освіти застаріла комп’ютерна техніка, поганий інтернет зв’язок, а отже, значна частина сільських закладів освіти не спроможна забезпечити дистанційне навчання.
У трьох з чотирьох відвіданих громадах не виплачуються окремі обов’язкові доплати та надбавки педагогічним працівникам, передбачені наказом Міністерства освіти і науки України, зокрема надбавки керівникам ЗЗСО та їхнім заступникам за організацію роботи в закладі трьох и більше інклюзивних класів.
28 громад (з 52) Чернівецької області не мають власних центрів професійного розвитку педагогічних працівників чи угод з іншими відповідними установами.
Педагогічні працівники самостійно здійснюватимуть оплату навчальних програм підвищення кваліфікації в усіх чотирьох громадах у 2023/2024 н.р.
У Чернівецькій області 12 сільських громад не мають власних закладів позашкільної освіти: Вашковецька, Горішньошеровецька, Кам’янська, Карапчівська, Лівінецька, Магальська, Мамалигівська, Рукшинська, Селятинська, Сучевенська, Тереблеченська та Юрковецька.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами