У Чернівцях перевіряють приміщення у закладах освіти, де можуть перебувати діти та педагоги під час повітряної тривоги, пише Медіа агентство АСС. Створена комісія з фахівців ДСНС та цивільного захисту, Держпродспоживслужби, освітян.
Основні вимоги до укриттів: відповідна площа, два виходи, наявність світла, вентиляції, засобів першої необхідності, захист від потенційних уражень вікна.
Після завершення інспекції буде оприлюднено висновок комісії, від якого буде залежати формат навчання.
Отримуйте новини в Telegram
«До початку війни це був підвал, а тепер бомбосховище. Тут ховались жителі міста, поки не було навчання. З 1 вересня, коли відновлять очне навчання – тут будуть перебувати учні та вчителі. Тут поміщається 200 осіб, є каналізація, вода, туалети, два виходи. Не у всіх таке є», - розповідає Олеся Бабій, заступниця директора ЗОШ №1.
У закладі навчається 691 учень. Є розроблений план заходів і кілька моделей навчання: частково очне, позмінно, змішане.
У іншому закладі перевірку теж уже пройшли кілька приміщень. Там з підвалу облаштували додаткове укриття, і тепер зможуть помістити ще плюс 200 осіб.
«Підвал мали біля гардероба. Провели ремонт, зашпаклювали, зробили три туалети. Маємо воду в умивальнику. Батьки учнів купили сантехніку. Працівники зробили косметичний ремонт. У закладі 643 дитини. Тут має змогу перебувати 523 дитини. Це рекреація 1 поверху, обідня зала, гардероб, підвал. Інші діти – в іншому корпусі», - сказала директорка ліцею №11 Світлана Матвійчина.
Юрій Лесюк, заступник міського голови зазначив, із 50 перевірених закладів середньої освіти у Чернівцях попередньо 6 будуть працювати дистанційно.
«Головний критерій – це відповідність площі до кількості дітей. Якщо є 200 учнів та 50 вчителів – то вони всі повинні мати укриття. Як це зробити? Різні шляхи – розвести у дві зміни, навчання через тиждень, комбіноване навчання. Точно будуть випадки, де буде заочне навчання.
В одному закладі, наприклад, був грибок – таке укриття ми не можемо відкрити. У нас завдання – відновити очне навчання у місті», - пояснив Юрій Лесюк.
В освітніх закладах Буковини проінспектували понад 500 укриттів, а це 70% від усіх наявних. Половина з них, за висновками комісій, повністю відповідають нормам безпеки. Про це пише Чернівецька ОВА. У 315 фахівці виявили незначні порушення, над усуненням яких вже працюють на місцях. Натомість 256 укриттів відповідають усім необхідним нормам.
У ДСНС розповіли, що станом на 15 липня до початку очного навчання за показниками безпеки готові 19% закладів освіти України, в яких навчатимуться 20% учасників освітнього процесу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами