Сьогодні в Україні стартував Національний мультипредметний тест. Але проведення цих тестів перебуває у максимальній інформаційній тиші, пише Медіа агентство АСС. У Чернівцях тестування відбудуться згодом – впродовж тижня, але конкретної дати не кажуть.
«МОН намагається не давати таких даних через міркування безпеки. Відомо, що функціонувати буде 19 центрів в області, де проходитимуть НМТ. Там все облаштовано, дотримані заходи безпеки. Кожен зареєстрований абітурієнт знає про дату, час і адресу тесту», - зазначила Оксана Сакрієр, керівниця департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА.
Щодо останніх дзвоників та випускних Міністерство теж дало рекомендації. Дзвоники повинні пройти з 26 травня по 16 червня (у 184 школах вони уже пролунали). Випускні вечори мали б відбутись з 23 червня до 7 липня. Освітяни радять лінійки робити не велелюдними чи масовими.
«Ми працюємо і над якісним відпочинком для школярів, адже влітку батьки зайняті, працюють. В області буде працювати 194 відпочинкових таборів, де діти будуть займатись дозвіллям. Уже працює 15 пришкільних таборів, також працює 55 мовних таборів, а ще сюди додатку установи з позашкільної освіти за своїми профільними напрямками. Вони будуть працювати два місяці у форматі денного перебування. Учень сам може зареєструватися, а через 10 днів змінити бажання та перейти в інший табір», - додала Оксана Сакрієр.
Отримуйте новини в Telegram
І під час навчання, роботи табору чи просто канікул важливим залишається питання укриття. Наразі є доручення обласної комісії з ТЕБ та НС про цілодобову доступність укриттів у закладах освіти. Зараз освітяни пропрацьовують механізм реалізації, бо педагоги у відпустках, а доступ всіх людей (і не лише учасників освітнього процесу) є не дуже добрим варіантом.
«У нас є велика потреба в укриттях. І виділені 25 мільйонів гривень є досить мізерними. За ці кошти ми попередньо плануємо побудувати одне укриття, а інші реконструювати. Визначились з 9 об’єктами. Змінились і вимоги: замість 0,6 квадратного метра на одну особу тепер слід передбачити 1,5 квадратного метра. До 8 червня ми маємо проінформувати МОН про стан і кількість», - зазначила Оксана Сакрієр.
Бракує коштів і на закупівлю шкільних автобусів. Адже Буковина – лідер у державі з передачі автобусів для ЗСУ. Передали на потреби армії 111 машин. 13 автобусів повернули.
З обласного бюджету виділили 28 мільйонів гривень, а також прийшла субвенція з держбюджету 41 мільйон – за системою співфінансування зможуть закупити 28 автобусів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами