У МОЗ будують принципово іншу систему надання психіатричної допомоги, пише Медіа агентство АСС. Пацієнти, які пройшли лікування гострих станів, уже зараз можуть отримати супровід у сімейного лікаря. Якщо ж виникло занепокоєння чи запитання щодо свого психічного здоров’я, такий пацієнт може звернутися на первинну ланку медичної допомоги.
«Збройна агресія підняла питання ментального здоров’я. Загалом таку допомогу надають психіатри і психологи. З 2022 року з’явились нові напрямки. Це розвиток первинної мережі меддопомоги як надавачів психологічної допомоги. Максимально розширюється коло осіб, хто б міг допомагати. Це все для того, аби людина змогла звернутись до сімейного лікаря, де буде з’ясовано, якого саме лікування треба – чи тут на місці, чи профільного у спеціальному закладі. Важливо запобігти хворобі, а не уже долати її наслідки», - розповіла Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА.
Отримуйте новини в Telegram
На Буковині уже підготували 300 лікарів та медперсоналу, а 21 заклад первинної ланки в області мають такий пакет послуг. Тепер лікарі у селах та містах зможуть допомогти побороти депресію, працюватимуть з деменцією, психозами, епілепсією, попередженням суїциду.
«Програма підготовки сімейних лікарів триває. За словами науковців, через 30 років проблеми із психіатричними хворобами стануть лідерами у списку недуг, бо тепер це серцево-судинні захворювання. У нас у спадок перейшла система охорони здоров’я дуже централізована – психіатрична допомога надавалась здебільшого в обласному центрі. Велика кількість населення має потребу, але не має доступу чи не доходить туди з різних причин. А зараз із сучасними методами лікування з усіма психіатричними та психологічними проблемами зможе працювати сімейний лікар», - зазначив Олександр Поліщук, головний експерт з питань медичної психології Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА.
Сімейний лікар може виписувати антидепресанти і якщо бачить потребу у госпіталізації чи допомоги вужчого фахівця – то скеровує пацієнта далі.
У МОЗ наголошують, що усі ці кроки спрямовані на те, щоб вивести турботу про психічне здоров’я українців на новий рівень. Допомога у разі підозри на психічні розлади має бути доступна в кожному куточку країни.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами