Вони візьмуть на себе обов`язок тимчасового догляду та виховання на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Проект реалізує служба у справах дітей за підтримки Чернівецької ОДА. Його мета - забезпечення захисту прав дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками чи законними представниками, надання їм та їхнім сім’ям послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дітей.
Як повідомляє офіційний сайт Чернівецької ОДА, першим етапом проекту є виготовлення та розповсюдження серед населення області інформаційно-поліграфічної продукції, що містить роз’яснення про впровадження послуги патронатного виховання.
Зокрема, патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України.
Під сім’єю патронатного вихователя розуміється сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Читайте ще: Буковинців закликають усиновлювати дітей
Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.
Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюються у розмірі та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.
У Чернівецькій області проживає 657 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують захисту від держави. З таких дітей – 616 опинилися у складних життєвих обставинах у зв’язку із проживанням в сім’ї, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання. 231 дитина взята на такий облік у 2017 році. Третина дітей із загальної кількості при загрозі життю і здоров’ю може бути вилучена із сім’ї. Тільки протягом минулого року до суду подано 52 заяви про позбавлення батьківських прав та 9 заяв про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав.
Патронат дасть можливість працювати як безпосередньо з дитиною, яка перебуває у неблагополучному середовищі, так і з батьками з приводу підвищення їх батьківського потенціалу, викорінення згубних звичок.
Вам буде цікаво: На Буковині десятеро дітей не пішли до школи
За більш детальною інформацією щодо послуги патронату над дитиною звертайтесь до служби у справах дітей обласної державної адміністрації (м. Чернівці, вул. Університетська, 20, тел. 52-24-08, «гаряча лінія» 0800-401-000).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами