У Чернівецькій області значно зростає кількість паліативних і хоспісних хворих. Зокрема, якщо у 2014 році «швидка» обслуговувала 2970 таких пацієнтів, то у 2015 – 3260.
Відповідно до Закону України про екстрену медичну допомогу функції надання невідкладної медичної допомоги паліативним хворим передаються лікарям поліклінік та сільських лікарських амбулаторій. А «швидка допомога» повинна займатися виключно екстреною медичною допомогою. Проте на практиці все відбувається зовсім не так.
- Усі виклики від хронічних хворих (а ми їх усіх добре знаємо!) приймає наша служба, - каже Володимир Єленєв, директор Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. - Як правило, «швидку» викликають, коли не можуть впоратися із сильним больовим синдромом. А наша служба забезпечена усіма необхідними медичними препаратами.
Окрім знеболення, паліативні пацієнти часто викликають «103» з приводу різноманітних ускладнень: кровотеч, проведення катетеризації сечового міхура при гострій затримці сечовипускання тощо.
- Після виїзду на виклик до паліативного хворого, обов`язково повідомляємо про такий виклик поліклініку, - продовжує Володимир Володимирович. - За Законом, протягом двох годин дільничний терапевт або онколог приїжджають слідом за «швидкою» до такого пацієнта. Якщо це ніч, то, відповідно, лікар приходить уже вдень.
Фахівців з паліативної і хоспісної допомоги в нашій області немає. Тому цю функцію виконують лікарі-терапевти.
- Дуже часто відвідування такого важкого хворого відбувається мало не щодня, констатує Ольга Гуска, лікар-терапевт КМУ «Міська поліклініка №2». - До обов'язків дільничного лікаря входить виписування сильнодіючих знеболювальних препаратів та симптоматичного лікування, навчання родичів основам догляду за хворим, надання психологічної допомоги.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами