Департамент охорони здоров`я пропонує поділити область на три госпітальних округи. Проте МОЗ наразі вагається і пропонує створювати два округи.
За рекомендацією Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА, у краї передбачається створення трьох госпітальних округів – Західного, Центрального та Східного. Саме така кількість госпітальних округів зумовлена географічними особливостями Чернівецької області (три райони гірської місцевості - Вижницький, Путильський, Сторожинецький, які мають обмежену доступність до лікувально-профілактичних закладів м. Чернівці) та проходженням автомобільної дороги державного значення «Чернівці – Київ».
Заплановано, що Західний госпітальний округ сформують Вижницький, Глибоцький, Путильський, Сторожинецький райони з центром у м. Сторожинець. До Центрального увійдуть м. Чернівці, Герцаївський, Заставнівський та Кіцманський райони з центром у м. Чернівці. І Східний буде утворений із Хотинського, Новоселицького, Кельменецького, Сокирянського районів та м. Новодністровськ з центром у м. Хотин.
Читайте також: Реформа охорони здоров’я у запитаннях і відповідях
- Міністерство охорони здоров`я України вважає, що для невеликої Чернівецької області три округи - занадто багато. Тож їх повинно бути лише два, - розповідає Оксана Андрієць, директор Департаменту охорони здоров`я. - МОЗ пропонує об`єднати в один госпітальний округ Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони з центром у м.Кельменці, а з усіх інших районів утворити другий госпітальний округ із центром у м.Чернівці. Проте ми переконані, що такий поділ є нефункціональним. Більше того, центром для Кельменецького, Сокирянського і Хотинського районів повинен бути саме Хотин, бо там потужніша і значно краще обладнана районна лікарня. Крім того, транспортне сполучення з Хотином краще, ніж з Кельменцями. Керівництво Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА написало з цього приводу звернення в усі можливі інстанції: і до МОЗ, і до Верховної Ради, і до народних депутатів. Досі питання знаходиться на розгляді.
Водночас, медики наголошують: таке реформування медзакладів первинного і вторинного рівнів не призведе до закриття районних лікарень.
Вам буде цікаво: Сімейний лікар: що вам варто знати про новації в українські медицині
- У кожному центрі госпітального округу буде лікарня інтенсивного лікування другого рівня з відділенням невідкладної допомоги. Власне, ці відділення ми вперше створюватимемо в нашому краї. У них надаватиметься саме екстрена невідкладна допомога, - пояснює Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я. – Наприклад, Сторожинецька центральна районна лікарня стане лікарнею інтенсивного лікування другого рівня. Натомість, Вижницька ЦРЛ – лікарнею інтенсивного лікування першого рівня, у якій не буде відділення невідкладної допомоги, але будуть вузькоспеціалізовані відділення. Путильська ЦРЛ стане лікарнею планового лікування, яка матиме менше кадрів і менше відділень. Але саме в Путильському районі більше навантаження ляже на «швидку».
Для пацієнтів, запевняють медики, нічого не зміниться. Наразі реформа стосується тільки організації внутрішньої роботи медичних закладів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами