Вони залишили усе майно та подолали тисячу кілометрів, щоб утекти від війни. Більше двох тисяч вимушених переселенців нині обживаються на Буковині. Проблеми із житлом – перше, із чим зіштовхнулись східняки.
"Єто наши все дети ,все семеро"
Ця багатодітна родина переїхала на Буковину з-під Іловайська. Троє дітей в батьків – особливі, найменший - Серафим народився вже у Чернівцях.
Володимир Кочубей, переселенець: «Возвращаться нам некуда. У нас дом разбитый, родителей нету, я детдомовский.»
Із дому вирішили втікати після нападу сепаратистів.
Володимр Кочубей, переселенець:Забрали меня, избили у детей на глазах, кинули в багажник, увезли. У нас была машина, мотоцикл, все забрали, им нужна была техника, на которой воевать, не знаю.
Відтоді минув рік, та оговтатись люди ще не змогли. В маленького Іванка, на очах котрого все сталось, досі психічні проблеми.
Оксана Фіщук, переселенка: Ребенку к голове автомат поставили мы стояли возле ворот, при нем мужа ударили и засунули в багажник, ну и Ваня все видел, испугался.
Нині родина з Донеччини потребує житла, бо тимчасово мешкає у приміщенні школи села Карапчів, Глибоцького району. Владники кажуть: невдовзі у селі Михайлівка, цього ж району, на місці недобудованої колгоспної контори планують звести будинок для переселенців, де буде 6 квартир.
Георгій Придій, голова Глибоцької РДА: Зараз планується замість цієї контори збудувати соціальне житло для переселенців, наскільки мені відомо, у п’ятницю буде проведений тендер, сума тендеру – 2 мільйони гривень.
Після проведення тендеру, одразу розпочнеться будівництво, сюди підведуть усі комунікації, квартири переселенцям дістануться безкоштовно.
А ця багатодітна родина, у якій 5-ро з 13 дітей – прийомні, переїхала на Буковину зі Стаханова, Луганської області. Спочатку мешкали в молитовному домі.
Інна Черненкова, Но мы все равно хотели, чтобы был свой дом, дети всегда говорили: мамочка, поехали домой, для них это слово что-то означает.
Те, що сталось згодом, родина вважає справжнім дивом – благочинці з Румунії придбали для них житло.
Георгій Придій, голова Глибоцької РДА: Зібрали кошти, у Кам’янці купили стару хату для цієї сім’ї, і поруч теж румуни почали будувати двоповерховий житловий будинок.
Будинок румунські благодійники зводять повністю своїм коштом, будівельники щодня дістаються сюди із Румунії їм охоче допомагають й усі дітлахи. Завершити планують восени.
Тимофій: «Хочу, чтобы там была игровая, чтобы мы могли топить печку, такое.»
Усього в Глибоцькому районі нині близько сотні переселенців зі Сходу, які мешкають в різних селах. Вони отримують належні соціальні виплати та додаткову матеріальну допомогу від району, добре порозумілись з місцевими мешканцями. Утім, чимало родин мріють повернутись додому, де залишились їхні рідні та друзі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами