У Чернівецькій області вже більше року працює так звана "Яблунева агломерація" - спільний проект чотирьох громад Хотинського району. Він об'єднує довкола себе місцевих фермерів, які вирощують фрукти. Наразі це об'єднання створило сільськогосподарський кооператив, Центр економічного розвитку громади, запустило лінію з виготовлення щепи, закупило обладнання, а також розробило проект будівництва переробного цеху, який у перспективі міг би стати першим в Україні виробником чорносливу, що будуть експортувати у європейські країни.
Нещодавно у Києві відбулася церемонія нагородження переможців всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування». Серед переможців була і Недобоївська об'єднана територіальна громада Чернівецької області, яка представляла проект "Яблуневої агломерації".
Про перші успішні результати цього проекту кореспонденту ІА АСС розказав заступник голови Недобоївської ОТГ Андрій Дранчук.
"Яблунева агломерація об’єднує довкола себе понад пів сотні тисяч мешканців, переважна більшість яких складають невеликі виробники, які вирощують фрукти. Вони об'єдналися, щоб досягати спільної мети. Вони хочуть створити систему вирощування, зберігання і переробки фруктів, ягід та овочів, які вирощують наші мешканці. Специфіка регіону полягає у значній кількості виробників продукції. У нас є немала площа землі. Її орендують близько двох десятків тисяч фермерів, що займаються вирощуванням фруктів і овочів", - каже А. Дранчук.
Кожного року всі наші фермери здійснюють обрізку садів. Раніше вони власними силами проводили цю обрізку, а все зрізане палили, що було не зовсім екологічно. А цього року в рамках проекту ми купили німецький подрібнювач. Його аналогів в Україні немає. Ця техніка заїжджає у кооператив і дробить обрізане гілля із садів на щепи. Крім того, ця перероблена щепа буде джерелом живлення подрібнювача. Тобто, це повністю екологічний процес, каже заступник голови громади.
Він також повідомив, що уже мають кілька потенційних інвесторів, які готові збудувати переробний комплекс. Проект цього будівництва уже розроблений і земельні ділянки виділені.
"У нас є кілька можливих джерел, які змогли фінансувати наше будівництво переробного цеху - ДФРР, допомога ЄС та Торгово-промислова палата. Також ми паралельно шукаємо і потенційних постачальників обладнання для переробного цеху. Проводимо переговори з представниками таких країн як Італія та Сербія. Хочемо закупляти сертифіковане в ЄС обладнання, щоб нашу сушену продукцію потім можна було продавати на європейські ринки. Особливо, це стосується якісного чорносливу, який зараз імпортують з Азербайджану та Туреччини. Якщо нам вдасться запустити виготовлення якісного чорносливу, ми станемо першими українськими експортерами цього продукту в країни ЄС", - додає посадовець ОТГ.
Він повідомив також, що представники агломерації мають уже попередні домовленості з італійськими постачальниками обладнання. Вони можуть дати нашим фермерам контакти можливих покупців чорносливу з європейських країн, якщо ті куплять у них це обладнання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами