Проте, навіть у таких умовах необхідно брати участь та реалізовувати проекти державної та міжнародної підтримки, вважають фахівці з децентралізації. Тому для представників органів місцевого самоврядування Кельменецького району провели тренінг з питань управління проектами.
«В даний час у Кельменецькому районі склалась ситуація, коли досі не утворено жодної об’єднаної громади. Але в таких умовах також варто використовувати будь-які можливості для розвитку ваших сіл, містечок та покращення життя мешканців ваших громад, – звернулася до присутніх директор Чернівецького ЦРМС Тетяна Татарчук. – Тому потрібно цікавитись та брати участь у всіх можливих програмах підтримки, які доступні не лише для об’єднаних громад, а й для всіх органів місцевого самоврядування», – сказала Т. Татарчук.
За інформацією фахівців, у Чернівецьку область за останні два роки залучили понад 6 мільйонів гривень зовнішніх ресурсів завдяки участі у різних міжнародних програмах підтримки.
Спочатку присутніх представників органів місцевого самоврядування Кельменецького району ознайомили із прикладами реалізації успішних проектів як міжнародних програм підтримки, так і за рахунок державних коштів.
Пізніше, після проведення короткого курсу з проектного менеджменту, присутні представники органів місцевого самоврядування Кельменецького району разом із фахівцями Чернівецького ЦРМС спробували окреслити та згрупувати основні проблеми своїх населених пунктів.
«За статистикою, з 2015 року з вашого району подали лише 9 проектів, з них 2 реалізували. Це дуже мало, – каже радник з регіонального розвитку Чернівецького ЦРМС Олексій Грушко. – Кожен з вас знає проблеми своєї громади – десь погані дороги і під’їзди до села чи сполучення між громадами, десь забруднення берегу річки Дністер, яка тече на вашій території, десь погана освітленість вулиць, відсутність сміттєзвалищ, низький рівень зайнятості тощо. Для того, щоб написати якісний проект, який отримає державні чи навіть міжнародні кошти, не потрібно писати: у нас погані дороги, дайте грошей на ремонт. Якщо у вас погані дороги сконцентруйте проблему не на дорогах, а на наслідках того, що у вас погані дороги. Наприклад, є ідея розвинути якийсь туристичний об’єкт на березі Дністра. Але для того, щоб турист до вас приїхав, потрібно не лише побудувати той об’єкт і розказати про нього, потрібно зробити шлях до нього доступним. А для цього треба відремонтувати стільки то кілометрів дороги, облаштувати освітлення вулиць, прибрати берег річки, від цього покращиться і екологія, збільшиться зайнятість місцевого населення, молодь не буде виїжджати з сіл тощо», – рекомендує О. Грушко.
За словами фахівців з децентралізації, основною метою такого навчання проектному менеджменту є гуртування людей щодо окреслення ідей та вирішення спільних проблем.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами