Це все відбувається тому, що діти – найбільш незахищена категорія. Часто від насильства страждають діти, які не можуть за себе постояти, не знають, до кого говорити.
Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповіла Валентина Кузіна-Рудан, практичний психолог Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Служби у справах дітей Чернівецької міської ради.
«По статистиці, зазвичай, кривдниками дітей стають найближче оточення – рідні або близькі люди, які повинні були б захищати дитину.
Тому діти і страждають, оскільки не знають, до кого можна звернутись. Це і діти складних життєвих обставин, діти з інвалідністю та «діти вулиці», - каже психологиня.
Вік дітей, які страждають від насильства, дуже помолодшав – від 4 до 14 років, бо вже у старшому віці вони все ж знаходять якусь групу людей, якій вони можуть поскаржитись або ж просто втекти з дому. Тоді вже вони потрапляють до центрів, де їм надають допомогу.
Будь-які зміни поведінки, які нетипові для дитини її віку, є певними маркерами, ознаками, на які мають звертати увагу.
«Наприклад, дитина не була така замкнена, відлюдькувата. Значить, щось сталось і вона стала такою.
Якщо взяти фізичні ознаки, то вони є очевидними. Це можуть бути якісь синці, рани, розриви статевих органів, гематоми, якщо дитина просто почала «дуже часто падати» і щось собі ламати.
Якщо дитина довербальна (ще не говорить), то ознакою насильства може бути струс мозку. Також дитина може не набирати вагу, не розвиватись, як треба. Це фізіологічні ознаки.
Також є психологічні ознаки: якщо дитина почала раптово погано вчитись, починаються порушення сну, харчування, нічні та денні енурези, мастурбація. Також діти можуть бути депресивні, замкнені або ж навпаки – надмірно агресивні. На все це ми звертаємо увагу», - розповіла фахівчиня.
Якщо говорити про старший вік, то це може бути аутоагресивна поведінка – завдавання собі шкоди. Це можуть бути порізи, частіші розмови про смерть, бажання завдати собі шкоди, небажання митися, змінювати одяг.
Якщо ви підозрюєте або знаєте, що дитина страждає від домашнього насильства, можете звернутись у «Місто добра» за адресою: м. Чернівці, вул. Річна, 10. Телефон: 095-053-60-09 або 0-800-503-231 (безкоштовно з усіх номерів в Україні).
Також можна звернутись:
- Національна дитяча «гаряча лінія»: 0-800-500-225 або 116-111 (з мобільного безкоштовно);
- Офіс безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103;
- Уповноважений Президента України з прав дитини: +38-044-225-76-75;
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини: 0-800-50-17-20;
- Урядова «гаряча лінія»: 0-800-507-309.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами