Іван Ковалишин президент ГО «Народна допомога» в програмі "Суть Речей" розповів, які причини того, що люди стають безхатьками.
Людмила Григорчук: «Народна допомога» вже давно виросла лише з допомоги бездомних. Пане Іване, ви щороку перед зимою напевне маєте серйозну роботу. Ви готові обігріти, приютити, нагодувати тих, хто більше немає куди звернутися?
Іван Ковалишин: Щороку нас згадують журналісти, коли у нас розпочинаються морози. Для нас ця ситуація вже штатна, бо вже біля 20 років вона повторюється. Це вже штатна ситуація. З початком холодів, коли температура на вулиці вже сягає біля 5 градусів, ми готові до того, щоб приймати людей до себе в окремому режимі, так званому зимовому. Ми даємо можливість ночівлі і харчування всім, хто звертається, хто потребує. При чому ми не ставимо завдання вияснити, чого він опинився на вулиці. Через деякий час вже включається соціальна складова, якщо соціальний працівник бачить, що людина приходить протягом трьох днів, то вже починають нею цікавитися, пробують працівники встановити контакт певний. Щоб налагодити соціальний місток, щоб людина почала говорити.
Вам буде цікаво: 3200 українці не побачать – Розенко назвав реальну суму мінімалки
Тут саме складне в тому, що люди, які потрапляють у такі ситуації, то вони замкнуті, не хочуть іти на контакт, не хочуть розказувати, чого вони опинилися у такій ситуації. Дуже вони видумують різні історії, але дуже рідко ці історії відповідають реаліям. Завдання соціального працівника полягає в тому, щоб знайти контакт, знайти можливість спілкуватися з цією людиною, щоб людину розговорити і зрозуміти проблему.
Тому що не алкоголь єдиний приводить людину на вулицю. По нашій статистиці більша частина – це люди, в яких сімейні проблеми, негаразди. Грубо кажучи, чоловік з дружиною не знайшли спільної точки зору на якусь проблему, чоловік гупнув дверима і пішов з хати. Пішов, бо знав, що в нього є друзі і колеги, але вони готові допомагати, тиждень чи два, але проходить певний час, але вже звикання йде, ця людина починає заважати і друзям. Гості є лиш певний час, потім вони переходять в інший розряд. Далі людина йде від друзів чи від рідних, переселяється, чи то на дачу, чи навіть в автомобілі живе, це знову ж таки приводить до таких моментів, що виникають побутові речі, немає можливості нормально доглядати за собою, умиватися, переодягатися, людина починає вживати алкоголь.
Це така дорога, яка людині навіть непомітна, це ефект звикання і з часом людина навіть не розуміє, в чому проблема. В чому її вина, що вона опинилася в такій ситуації. Їй ніхто не хоче допомогти, ні з родичів, ні з друзів.
Читати ще: Іспанці ділять дітей в школі і отримують сертифікати пастухів
Саме завдання соціального працівника полягає в тому, щоб допомогти людині більш критично оцінити свою ситуацію. Зрозуміти, які є основні причини того, що людина прийшла до нас зимою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами